W czym podobni są wybuchowi trenerzy Andrea Anastasi i Heynen? - Nie są podobni! Ja uważam ich za zupełnie innych szkoleniowców - stwierdził Szalpuk, który po sezonie w Treflu Gdańsk powinien być przyzwyczajony do takich metod treningowych, jakim obecnie musi sprostać w kadrze.
 
- Trzeba być z nim maksymalnie szczerym, bo wobec nas jest właśnie taki. Początkowo byłem w szoku z powodu reakcji Heynena. Nie spodziewałem się tego, ale już do tego przywykłem. Ma w tym swój cel, zależy mu na tym, żebyśmy wygrywali. Jeżeli takie zachowanie cię tłamsi, to oznacza, że jesteś słaby psychicznie - kontynuował charakterystykę selekcjonera Szalpuk. Ostatnio głośno było o "krzykach" selekcjonera na Pawła Zatorskiego, które zostały skrytykowane między innymi przez Łukasza Kadziewicza.
 
Jaka była najbardziej niekonwencjonalna metoda treningowa Heynena? - Mieliśmy gierkę treningową, gdy musieliśmy trzymać lewą rękę w spodenkach. Graliśmy tylko prawą! Te jego gierki bardzo mi się podobają, jeszcze żadna się nie powtórzyła. Miła odmiana - zakończył reprezentant Polski.
 
Wypowiedzi Artura Szalpuka z programu "Prawda Siatki" w załączonym materiale wideo.