Trenerka kadry pięściarek: Ciężka praca receptą na sukces

Sporty walki
Trenerka kadry pięściarek: Ciężka praca receptą na sukces
fot. PAP

Karolina Michalczuk, najbardziej utytułowana polska zawodniczka w boksie amatorskim, zajęciami w niedzielne przedpołudnie w Gliwicach rozpocznie pracę trenerki kobiecej kadry narodowej. - Receptą na sukces jest ciężka praca - przyznała.

- To niewątpliwie duże wyzwanie, ale wiedząc, że mamy w Polsce uzdolnione zawodniczki wierzę w możliwość osiągania przez nie znacznie lepszych wyników. Właśnie dlatego podjęłam się odpowiedzialnego zadania prowadzenia kadry narodowej. Problemem jest u nich brak wytrzymałości, co uniemożliwia osiąganie większych sukcesów. Podstawowe zatem zadanie, jakie stawiam teraz przed sobą i swoimi podopiecznymi, to ciężka praca - powiedziała.

 

- Wyznaję zasadę "dziś wygrałam - jutro trenuję, dziś przegrałam - jutro trenuję". Od samych dziewczyn zależeć będzie ich dalszy sportowy rozwój. Muszą się podporządkować i ciężko pracować, bo innej recepty na sukces nie ma - zaznaczyła Michalczuk, która w swojej bogatej kolekcji nie ma tylko medalu olimpijskiego.

 

- Olimpiada w Tokio za dwa lata i zdobycie przez Polkę pierwszego w historii medalu w naszej dyscyplinie to zasadniczy cel, jaki nam przyświeca. Mnie nie udało się w Londynie jako zawodniczce w ringu, ale będę usatysfakcjonowana i będę robić wszystko, by taki sukces odniosła któraś z moich podopiecznych. Mam bogate doświadczenie ze swojej pracy oraz występów i będę się starała maksymalnie to wykorzystywać w prowadzeniu wyselekcjonowanych dziewczyn pragnących sportowych osiągnięć - dodała.

 

- Zaczynamy od zgrupowania w Gliwicach, a już w sobotę 8 września czeka nas mecz z Francją w Bytomiu, zaś od 9 do 16 września mistrzostwa Śląska. W listopadzie natomiast odbędą się mistrzostwa świata w Indiach, ale głównym celem, po którym będzie można dokonywać jakichś ocen naszej wspólnej pracy, są tokijskie igrzyska - podkreśliła trenerka kadry.

 

38-letnia Michalczuk, jako zawodniczka Paco Lublin, to mistrzyni świata z 2008 roku, srebrna i dwukrotnie brązowa medalistka championatu globu. Po dwa razy zdobywała też złote, srebrne i brązowe medale mistrzostw Starego Kontynentu, wygrała mistrzostwa Unii Europejskiej i 13-krotnie mistrzostwa Polski.

 

Wystąpiła na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Jeszcze w trakcie czynnego uprawiania boksu ukończyła studia w filii stołecznej AWF w Białej Podlaskiej, a po zakończeniu kariery w klubie Paco Lublin w 2014 roku rozpoczęła pracę szkoleniową głównie z młodzieżą.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze