Ekstraliga żużlowa: Łaguta zostaje w Grudziądzu

Żużel
Ekstraliga żużlowa: Łaguta zostaje w Grudziądzu
fot. Cyfrasport

Żużlowcy MrGarden GKM Grudziądz zakończyli tegoroczny sezon po rundzie zasadniczej zajmując w ekstralidze szóste miejsce. Mimo że oficjalne otwarcie okna transferowego nastąpi dopiero 1 listopada, wiadomo już, że lider zespołu Artiom Łaguta zostanie w Grudziądzu.

Rosjanin był najlepszym zawodnikiem ekipy. W klasyfikacji indywidualnej sezonu zasadniczego uplasował się w lidze na czwartej pozycji ze średnią biegową 2,390 pkt. Wyżej byli tylko Bartosz Zmarzlik oraz Duńczycy Nicki Pedersen i Leon Madsen. W poniedziałkowy wieczór klub poinformował, iż Łaguta zdecydował się nie zmieniać barw klubowych i w kolejnym sezonie nadal startować będzie w zespole z Grudziądza.

„Mamy nadzieję, że utrzyma on swoją znakomitą formę również w przyszłym sezonie. Cieszymy się, że będzie stanowił filar naszej ekipy na kolejny sezon – właśnie na nim chcemy oprzeć budowę drużyny nastawionej do boju o najwyższe cele” – poinformowano na stronie internetowej klubu.

Oficjalnie umowę strony będą mogły parafować dopiero 1 listopada, bowiem tego dnia otwarte zostanie żużlowe okno transferowe. Dla Łaguty będzie to piąty rok w zespole GKM.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze