Wybory w tej kategorii trwają od 2016 roku. Wtedy specjalną nagrodę zdobyli kibice Borussii Dortmund oraz Liverpoolu, a w kolejnej edycji triumfowali sympatycy Celtiku Glasgow. Tym razem to wyróżnienie może być nieco związane z... reprezentacją Polski. Oczywiście tylko w małym stopniu.

 

Nominowani zostali bowiem kibice reprezentacji Senegalu, którzy tuż po meczu z Polską zachwycili światowe media. O co wtedy poszło? Na nagraniu wideo, które bardzo szybko obiegło internet, fani Sadio Mane i spółki grzecznie posprzątali swój sektor po ostatnim gwizdku sędziego.

Tego samego dnia, tylko nieco wcześniej, podobnie zachowali się kibice Japonii i właśnie oni wraz z Senegalem tworzą parę nominowanych.

 

Z kim będą musieli walczyć? Z sympatykami Peru, których na rosyjskim mundialu pojawiło się aż 40 tysięcy! Ich optymizm, a także pasja do futbolu nie umknęła osobom odpowiedzialnym za ogłoszenie nominowanych.

 

Stawkę uzupełnia także Sebastian Carrera - czyli kibic, który przebył 3000 kilometrów, by obejrzeć ukochany zespół Puerto Montt w chilijskiej drugiej klasie rozgrywkowej. Piłkarze byli zaskoczeni obecnością swojego fana i zwycięstwo zadedykowali właśnie jemu.

 

Zwycięzca zostanie ogłoszony 24 września na specjalnej ceremonii w Londynie.