Mityng w Zagrzebiu: Lewandowski i Jaszczuk na drugich miejscach

Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) wynikiem 1.44.43 zajął drugie miejsce w biegu na 800 m w mityngu IAAF World Challenge w Zagrzebiu. To jego drugi najlepszy czas w tym sezonie. Również drugi był w skoku w dal Tomasz Jaszczuk (WLKS Nowe Iganie) - 7,98.

W tych konkurencjach zwyciężyli odpowiednio: wicemistrz olimpijski z Londynu Nijel Amos z Botswany - 1.44,08 oraz mistrz świata 2017 i srebrny medalista igrzysk 2016 Luvo Manyonga z RPA - 8,46.

Piąta na dystansie 400 m była Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice). Dwukrotna złota medalistka sierpniowych mistrzostw Europy w Berlinie (400 i 4x400 m) uzyskała czas 52,61. Wygrała Salwa Eid Naser z Brunei - 50,54.

Tę samą lokatę w rzucie dyskiem zajął Robert Urbanek (MKS Aleksandrów) - 63,13. Z pierwszego miejsca cieszył się triumfator Diamentowej Ligi, Jamajczyk Fedric Dacres - 68,17.

W poniedziałek w Zagrzebiu Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała) uplasował się na czwartej pozycji w konkursie pchnięcia kulą. Mistrz Europy uzyskał odległość 21,24. Zwyciężył Amerykanin Ryan Crouser - 22,04.