Bank Pocztowy tytularnym sponsorem siatkarskiej drużyny z Bydgoszczy

Siatkówka
Bank Pocztowy tytularnym sponsorem siatkarskiej drużyny z Bydgoszczy
fot. pzps.pl

Bank Pocztowy został tytularnym sponsorem drużyny Pałac Bydgoszcz, występującej na co dzień w Lidze Siatkówki Kobiet. W trakcie specjalnej konferencji ogłoszono podpisanie dwuletniej umowy.

Rozpoczęcie współpracy z Bankiem Pocztowym było zapowiadane już w czerwcu, dziś doszło do uroczystego podpisania umowy. Wszystkie osoby obecne na konferencji podkreślały, że zaangażowanie Banku Pocztowego w bydgoską siatkówkę jest kolejnym sygnałem, że coraz większa grupa sponsorów jest znowu zainteresowana wspieraniem polskiej siatkówki i odbudowywaniem roli kobiecej ligi oraz siły naszej reprezentacji.

Powiedzieli na konferencji:

Piotr Makowski, prezes zarządu klubu Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz:

– Od dziś nasz zespół będzie się nazywał Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Podpisujemy dwuletnią umowę ze sponsorem, pewnie więcej o jej szczegółach opowie przedstawiciel sponsora. Chcę tylko dodać, że nasz klub zaczyna 27, kolejny sezon w elicie siatkarek. Pod wodzą prezesa Waldemara Sagana osiągał wiele sukcesów, reprezentował Bydgoszcz w europejskich pucharach, zdobywał złoto i srebro mistrzostw Polski, sięgał po Puchary Polski. Rozpoczynamy teraz nowy rozdział, życząc jednocześnie prezesowi Waldemarowi dużo zdrowia. Nowy sezon to będą nowe wyzwania, chcemy stawiać na wychowanki, których mamy w klubie kilka. Dodatkowo liczę też na wsparcie Izy Bełcik, z którą prowadzimy rozmowy i zastanawiamy się, nad jej rolą w naszym klubie. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do podpisania umowy z naszym nowym sponsorem.

Paweł Kopeć, członek zarządu Banku Pocztowego S.A.:

– Z radością ogłaszamy fakt, że zostaliśmy sponsorem tytularnym klubu Pałac Bydgoszcz. To potwierdzenie więzi, jakie łączą nas z całym regionem i województwem. Padło już takie stwierdzenie, że jako jedyny bank o zasięgu ogólnopolskim mamy w Bydgoszczy swoją główną siedzibę. Bank Pocztowy wraca do współpracy z klubem po 16 latach, chce wrócić do tradycji i dawnych sukcesów bydgoskiej siatkówki. Wierzymy w to, że klub ma ogromny potencjał, który wykorzysta. Cieszy nas także fakt, że wspierając klub doskonale pracujący z młodzieżą, wspieramy także pośrednio reprezentację Polski. Chcemy, marzymy by polskie siatkarki nawiązały za jakiś czas do wielkich osiągnięć „Złotek” trenera Andrzeja Niemczyka. Wierzymy, że jest to możliwe.

Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

– To bardzo ważny moment dla polskiej siatkówki. Tym bardziej jako wiceprezes PZPS cieszę się, że żeński klub zyskuje bardzo istotnego sponsora, a umowa nie dotyczy tylko roku, a dwóch lat, z opcją przedłużenia na lata kolejne. PZPS cieszy się, bo jest oczywiste że im mocniejsze będą polskie kluby, tym mocniejsza będzie nasza reprezentacja. Chcę bardzo podziękować prezesowi Banku Pocztowego panu Sławomirowi Zawadzkiemu. Cieszę się, że te spólne nasze rozmowy przyniosły taki efekt. Dziękuję także panu posłowi Piotrowi Królowi, który jako poseł bydgoski bardzo zabiegał, by Bank Pocztowy wsparł na nowo siatkówkę. W moim przekonaniu spółki Skarbu Państwa, zresztą wszelkie podmioty z nim związane powinny wspierać polski sport, a zwłaszcza polską siatkówkę. Jak widać, biało-czerwone siatkarki ostatnimi niezłymi występami same zachęciły potencjalnych sponsorów, by ci włączyli się w pomoc siatkówce. Nie przypadkiem dzisiaj w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy, pan Premier Mateusz Morawiecki będzie miał specjalny panel z Ministrem Sportu Witoldem Bańką – wraz z prezesami sześciu największych spółek Skarbu Państwa. Chodzi o to, by polski sport był jeszcze mocniej wspierany. Mogę powiedzieć, że będę popierał wszelkie zaangażowanie firm i spółek w polski sport. Dlatego bardzo dziękuję Bankowi Pocztowemu za dzisiejszą decyzję. Mam nadzieję, że te dwa lata „romansu” pomiędzy bankiem a klubem zaowocują trwałym, dłuższym małżeństwem.


Piotr Król, poseł Prawa i Sprawiedliwości:

– Słowo ciałem się stało, to co zapowiadaliśmy w czerwcu, dzisiaj się sfinalizowało. To bardzo dobry dzień dla Bydgoszczy, dla bydgoskiego sportu, a także dla Banku Pocztowego. Chcę przypomnieć, że to jedyny bank, który swą główną siedzibę ma właśnie u nas, w Bydgoszczy. Zostało mi to, co najprzyjemniejsze: bardzo dziękuję władzom klubu za niezwykle profesjonalne negocjacje, a przedstawicielom banku, że zdecydowali się na wsparcie naszego sportu. Cieszę się, że Bank Pocztowy znowu jest blisko z bydgoską siatkówką. Pałac zyskał stabilne wsparcie, którego na pewno bardzo potrzebował. Dzisiejszą umowę chcę dedykować prezesowi Waldemarowi Saganowi, który przez całe lata tworzył klub i był jego główną siłą. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, bo pan Waldemar w naszym środowisku zawsze był niezwykle ceniony, ze względu na swój profesjonalizm i niezwykłą skromność. Liczę, że na przestrzeni kilku sezonów uda się zbudować taki zespół, który stanie się okrętem flagowym bydgoskiego sportu.

RM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.