Dwie rosyjskie lekkoatletki straciły medale MŚ

Inne
Dwie rosyjskie lekkoatletki straciły medale MŚ
fot. PAP

Oszczepniczka Maria Abakumowa oraz skoczkini w dal Tatiana Lebiediewa zostały pozbawione łącznie trzech medali lekkoatletycznych mistrzostw świata. Rosjankom udowodniono złamanie przepisów antydopingowych. Już wcześniej straciły krążki wywalczone na olimpiadzie.

Athletics Integrity Unit - organ zajmujący się walką z dopingiem w tej dyscyplinie - poinformował, że anulowano wszystkie wyniki Abakumowej od sierpnia 2008 do sierpnia 2012 roku. To oznacza, że 32-letnia obecnie zawodniczka straciła brązowy medal MŚ z 2009 roku i złoty z 2011. Tytuł mistrzyni świata przypadnie Czeszce Barborze Spotakovej.

W przypadku Lebiediewej, która pełni obecnie funkcję senatora w Rosji, unieważniono wszystkie wyniki od sierpnia 2008 do sierpnia 2010 i odebrano jej srebro w skoku w dal na mistrzostwach świata w 2009 roku.

Obie zawodniczki zostały wcześniej zdyskwalifikowane z igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku po tym, jak osiem lat później ponownie zbadano ich próbki. Abakumowa wywalczyła tam srebrny medal, natomiast Lebiediewa - srebro w trójskoku i skoku w dal.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze