Zwycięstwo polskich siatkarzy w ostatnim sprawdzianie przed MŚ

Polscy siatkarze wygrali w Szczecinie z reprezentacją Belgii 3:1 w drugim spotkaniu towarzyskim tych drużyn. Dla obu ekip był to ostatni sprawdzian przed wylotem na mistrzostwa świata, które rozpoczynają się 9 września.

Na zbliżających się mistrzostwach świata Polacy będą bronić tytułu wywalczonego w 2014 roku. W ramach przygotowań do turnieju rozegrali serię sparingów. W Ostrowcu Świętokrzyskim dwukrotnie wygrali z reprezentacją Kamerunu (3:1 i 4:0). Później wystąpili w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (Kraków, 24–26 sierpnia), podczas którego pokonali kolejno: Kanadę 3:0, Francję 3:2 oraz Rosję 3:2.

We wtorek, również w Szczecinie, pokonali Belgów 3:1 (25:23, 25:16, 20:25, 25:22), a w środowym spotkaniu również uporali się z tym rywalem w czterech setach – 3:1 (25:21, 25:27, 25:14, 25:18).

W pierwszym secie, po słabym początku, kłopotach z przyjęciem zagrywki i problemach Bartosza Kurka w ataku, Polacy opanowali sytuację i wygrali 25:21. Partię zwieńczyły dwie skuteczne zagrywki Piotra Nowakowskiego. W drugiej odsłonie Polacy przeważali od początku (8:5, 16:13), ale tym razem to rywale zdołali w końcówce odrobić straty i wygrać rywalizację na przewagi (25:27). W dwóch kolejnych partiach Polacy już wyraźnie przeważali na parkiecie i wygrali odpowiednio 25:14, 25:18.

Kluczem do zwycięstwa były przede wszystkim dobra zagrywka (7–4) oraz szczelny blok (14–6). Najlepiej punktowali: Michał Kubiak (21), Artur Szalpuk (17), Piotr Nowakowski (15), Bartosz Kurek (13) – Polska; Bram Van Den Dries (14), Tomas Rousseaux (13), Sam Deroo (12) – Belgia.

Dla obu reprezentacji będzie to ostatni sprawdzian przed wylotem na mistrzostwa świata, które w dniach 9–30 września zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech.

Polacy pierwszą część turnieju rozegrają w Warnie, w grupie D, a ich rywalami będą kolejno: Kuba (12 września), Portoryko (13 września), Finlandia (15 września), Iran (17 września) i Bułgaria (18 września). Belgowie będą rywalizowali w grupie A, we Florencji. Zmierzą się z Argentyną (12 września), Włochami (13 września), Słowenią (15 września), Japonią (16 września) oraz Dominikaną (17 września).

Polska – Belgia 3:1 (25:21, 24:26, 25:14, 25:18)

Polska: Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka.
Belgia: Bram Van Den Dries, Sam Deroo, Stjin D’hulst, Pieter Verhees, Simon Van De Voorde, Tomas Rousseaux – Lowie Stuer (libero) oraz Jelle Ribbens (libero), Igor Grobelny, Francois Lecat, Hendrik Tuerlinckx, Matthias Valkiers, Pieter Coolman.

Mecz zakończony
Polska
3:1
Belgia
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska – Belgia 3:1 (25:21, 25:27, 25:14, 25:18) Artur Szalpuk skutecznym atakiem zakończył to spotkanie. Zdecydowane zwycięstwo Polaków i powtórka wyniku z wtorku.

Polska – Belgia 2:1, 24:17 Simon Van De Voorde zmarnował zagrywkę. Piłka meczowa dla Polski.

Polska – Belgia 2:1, 23:15 Michał Kubiak - as serwisowy; piłka po taśmie przewinęła się na stronę rywali.

Polska – Belgia 2:1, 20:14 Piotr Nowakowski skutecznie ze środka.

Polska – Belgia 2:1, 19:14 Simon Van De Voorde przerwał serię Polaków.

Mistrzostwa świata siatkarzy 2018: Terminarz i plan transmisji

W finałach mistrzostw świata siatkarzy, które zostaną rozegrane we wrześniu w Bułgarii i we Włoszech zagrają 24 reprezentacje, które podzielono na cztery grupy po sześć drużyn. ● grupa A (Florencja): Włochy - Argentyna - Japonia - Belgia - Słowenia - Dominikana. ● grupa B (Ruse): Brazylia - Kanada - Francja - Egipt - Chiny - Holandia.

Polska – Belgia 2:1, 18:13 Raz jeszcze zablokowany Igor Grobelny.

Polska – Belgia 2:1, 17:13 Kolejny świetny blok Polaków.

Polska – Belgia 2:1, 16:13 Szczelny blok Polaków. Trzy oczka różnicy na drugiej przerwie.

Polska – Belgia 2:1, 15:13 Ważną piłkę skończył Michał Kubiak.

Polska – Belgia 2:1, 14:11 Michał Kubiak przedarł się przez blok rywali. Andrea Anastasi wziął czas.

Polska – Belgia 2:1, 12:11 Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Belgia 2:1, 12:10 Artur Szalpuk przerwał złą passę.

Polska – Belgia 2:1, 11:10 Seria piłek dla Belgów. Polacy mają problemy ze skończeniem ataków.

Polska – Belgia 2:1, 11:9 Tomas Rousseaux zaatakował po bloku.

Polska – Belgia 2:1, 9:5 Po bardzo dobrej zagrywce Fabiana Drzyzgi, bez trudu kończy akcję Michał Kubiak.

Polska – Belgia 2:1, 8:5 Trzy punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Belgia 2:1, 6:3 Mateusz Bieniek skończył kontrę biało-czerwonych.

Polska – Belgia 2:1, 3:2 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

Polska – Belgia 2:1, 2:1 Tomas Rousseaux zaatakował w antenkę. Minimalna przewaga Polaków na początku czwartej odsłony.

Polska – Belgia 2:1 (25:21, 25:27, 25:14) Zdecydowane zwycięstwo biało-czerwonych w trzecim secie.

Polska – Belgia 1:1, 24:14 Kolejny blok! Piłka setowa dla Polski!

Polska – Belgia 1:1, 23:14 Skuteczny blok Piotra Nowakowskiego.

Polska – Belgia 1:1, 22:14 Aleksander Śliwka zaatakował z lewego skrzydła.

Polska – Belgia 1:1, 20:14 Tomas Rousseaux z drugiej linii.

Polska – Belgia 1:1, 20:13 Punktuje Michał Kubiak.

Polska – Belgia 1:1, 19:12 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

Polska – Belgia 1:1, 18:11 Polacy utrzymują przewagę.

Polska – Belgia 1:1, 16:10 Autowa zagrywka Polaków, co potwierdziła weryfikacja.

Polska – Belgia 1:1, 16:9 Siedem oczek przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Belgia 1:1, 15:9 Tomas Rousseaux zaatakował blok-aut.

Polska – Belgia 1:1, 14:7 Andrea Anastasi poprosił o przerwę.

Polska – Belgia 1:1, 13:6 Bartosz Kurek zaatakował po bloku rywali.

Polska – Belgia 1:1, 10:4

Polska – Belgia 1:1, 8:2 Zdecydowana przewaga Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Belgia 1:1, 5:1 Znakomity początek Polaków! Andrea Anastasi poprosił o czas.

Polska – Belgia 1:1, 1:1 Rozpoczynamy trzecią partię.

Polska – Belgia 1:1 (25:21, 25:27) Drugi set dla Belgów! Tomas Rousseaux zakończył decydującą akcję.

Polska – Belgia 1:0, 25:25 Piotr Nowakowski zaatakował z przechodzącej piłki.

Polska – Belgia 1:0, 24:24 Gramy na przewagi!

Polska – Belgia 1:0, 23:24 Atak Artura Szalpuka nad blokiem rywali... Piłka setowa dla Belgów.

Polska – Belgia 1:0, 23:23 Emocjonująca końcówka seta.

Polska – Belgia 1:0, 22:22 Simon Van De Voorde skutecznie i znów mamy remis.

Polska – Belgia 1:0, 21:21 Belgowie odrobili straty.

Polska – Belgia 1:0, 20:19 Bram Van den Dries – as serwisowy.

Polska – Belgia 1:0, 20:17 Znów skutecznie Bartosz Kurek.

Polska – Belgia 1:0, 19:16 Bartosz Kurek zaatakował po bloku rywali.

Polska – Belgia 1:0, 17:15 Pomyłki obu ekip w polu zagrywki.

Polska – Belgia 1:0, 16:13 Skutecznym atakiem Mateusz Bieniek zaprosił obie ekipy na drugą przerwę.

Polska – Belgia 1:0, 14:12 Punkt po bloku dla gospodarzy.

Polska – Belgia 1:0, 13:11 Michał Kubiak zaatakował po skosie.

Polska – Belgia 1:0, 11:9 Bram Van den Dries po dłoniach blokujących Polaków.

Polska – Belgia 1:0, 10:8 Skuteczny blok Belgów.

Polska – Belgia 1:0, 10:6 Michał Kubiak skutecznie z drugiej linii. Andrea Anastasi poprosił o przerwę.

Polska – Belgia 1:0, 8:5 Mateusz Bieniek skutecznie i trzy oczka różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – Belgia 1:0, 7:4  Artur Szalpuk przedarł się przez blok rywali.

Polska – Belgia 1:0, 6:3 Tomas Rousseaux zaatakował w siatkę.

Polska – Belgia 1:0, 2:2 Rozpoczynamy drugą odsłonę!

Polska – Belgia 1:0 (25:21) Dwie skuteczne zagrywki Piotra Nowakowskiego skończyły premierową odsłonę.

Polska – Belgia 0:0, 24:21 Piłka setowa dla Polski!

Polska – Belgia 0:0, 23:21 Druga przerwa dla trenera Andrei Anastasiego.

Polska – Belgia 0:0, 21:21 Igor Grobelny skończył kontrę Belgów.

Polska – Belgia 0:0, 20:19 Kapitalna obrona Artura Szalpuka na dziewiątym metrze! Polacy skończyli ważną akcję. Trener Andrea Anastasi poprosił o czas.

Polska – Belgia 0:0, 17:18 Skutecznym atakiem popisał się Artur Szalpuk.

Polska – Belgia 0:0, 15:16 Punkt przewagi Belgów na drugiej przerwie.

Polska – Belgia 0:0, 15:15 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Polska – Belgia 0:0, 14:15 Długą wymianę skutecznie zakończyli Belgowie.

Polska – Belgia 0:0, 14:14 Mateusz Bieniek z przechodzącej piłki.

Polska – Belgia 0:0, 12:14 Mateusz Bieniek skutecznie z krótkiej.

Polska – Belgia 0:0, 11:14 Skutecznie zaatakował Bram Van Den Dries. Okres słabszej gry Polaków, trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Belgia 0:0, 11:13 Belgowie znów odskoczyli na dwa oczka.

Polska – Belgia 0:0, 11:12 Skuteczna kontra Belgów.

Polska – Belgia 0:0, 9:9 Fabian Drzyzga - as serwisowy po raz drugi!

Polska – Belgia 0:0, 8:9 Skuteczna zagrywka Fabiana Drzyzgi.

Polska – Belgia 0:0, 6:9 Kłopoty Polaków z przyjęciem zagrywki rywali.

Polska – Belgia 0:0, 6:8 Mateusz Bieniek zaserwował w siatkę. Dwa oczka straty Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Belgia 0:0, 5:7 Bram Van Den Dries oszukał polski blok.

Polska – Belgia 0:0, 5:6 Bram Van Den Dries przestrzelił zagrywkę.

Polska – Belgia 0:0, 4:5 Wyrównany początek meczu.

Polska – Belgia 0:0, 2:2 Rozpoczynamy ostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed finałami mistrzostw świata 2018!

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero).
Belgia: Stijn D\'Hulst, Bram Van Den Dries, Sam Deroo, Pieter Verhees, Simon Van De Voorde, Tomas Rousseaux – Lowie Steuer (libero).

Obie ekipy są już na parkiecie. Czas na hymny.

Polska - Belgia. Transmisja w Polsacie Sport

To już ostatni sprawdzian reprezentacji Polski siatkarzy przed wylotem na mistrzostwa świata we Włoszech i Bułgarii. Podopieczni Vitala Heynena w środowy wieczór zmierzą się po raz drugi w szczecińskiej hali przeciwko reprezentacji Belgii, która z pewnością postara się zrewanżować za wtorkową porażkę. Transmisja z tego starcia w Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Belgia. Początek o godzinie 19.45.