Liga Narodów: Skróty i wyniki czwartkowych meczów (WIDEO)

Piłka nożna

Niemcy zremisowali w Monachium z Francją 0:0 w pierwszym meczu najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów. Dotkliwą porażkę w Cardiff z Walią 1:4 poniosła w dywizji B Irlandia, która we wtorek we Wrocławiu będzie sparingowym rywalem Polski. Zobaczcie skróty i wyniki czwartkowych meczów Ligi Narodów UEFA.

Liga Narodów to nowa formuła rozgrywek, która częściowo zastępuje dotychczasowe mecze towarzyskie. Zrzeszone w Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) federacje zostały podzielone na cztery dywizje: A, B, C i D, na podstawie rankingu tej organizacji (innego niż FIFA). Dywizje A i B liczą po 12 zespołów, C - 15, a D - 16. W każdej z dywizji powstały cztery grupy, złożone z trzech lub czterech zespołów, aby każda reprezentacja mogła rozegrać po cztery lub sześć spotkań (systemem mecz i rewanż).

Biało-czerwoni trafili do najwyższej dywizji i rozpoczną udział w rozgrywkach piątkowym meczem z Włochami w Bolonii. W grupie trzeciej rywalizować będzie także Portugalia, która podejmie Italię w poniedziałek. Tego dnia Polska zagra towarzysko z Irlandią.

Pierwszy w historii mecz LN rozpoczął się o godz. 16 w Astanie, gdzie Kazachstan przegrał z Gruzją 0:2 w najsłabszej dywizji D. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał pomocnik Wisły Płock Giorgi Merebaszwili.

Wyniki czwartkowych meczów Ligi Narodów:

czwartek, 6 września

 

A1, Monachium: Niemcy - Francja 0:0


B1, Uherske Hradiste: Czechy - Ukraina 1:2 (1:1)
B4, Cardiff: Walia - Irlandia 4:1 (3:0)


C3, Lublana: Słowenia - Bułgaria 1:2 (1:1)
C3, Oslo: Norwegia - Cypr 2:0 (2:0)


D1, Astana: Kazachstan - Gruzja 0:2 (0:0)
D1, Ryga: Łotwa - Andora 0:0
D4, Erywań: Armenia - Liechtenstein 2:1 (1:1)
D4, Gibraltar: Gibraltar - Macedonia 0:2 (0:2)

 

Skróty spotkań w załączonych materiałach wideo.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze