MB Boxing Night: Kolejne starcie w karcie walk! Duże wyzwanie przed Polakiem

Sporty walki

Karta walk gali MB Boxing Night w błyskawicznym tempie wypełnia się kolejnymi nazwiskami. W kolejnym ogłoszonym zestawieniu dojdzie do pierwszej konfrontacji polsko-zagranicznej. 17 listopada w Radomiu niepokonany Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) skrzyżuje rękawice z Namibijczykiem Bethuelem Ushoną (36-6-1, 9 KO). Starcie zakontraktowane została na 10 rund, a stawką będzie Międzynarodowe Mistrzostwo Polski.

Łukasz Wierzbicki od szesnastu pojedynków nie zaznał goryczy porażki na zawodowych ringach. Od 2013 roku toczył pojedynki w Kanadzie, aby po jedenastu zwycięstwach spróbować swoich sił na krajowym podwórku. W swojej karierze zapisał wygrane m.in. z Robertem Tlatlikiem, Michałem Żeromińskim czy Andersonem Claytonem.

Do kolejnego występu Wierzbicki będzie po raz kolejny przygotowywał się pod okiem szkoleniowca Tomasza Adamka - Gusa Currena. W Vero Beach, na Florydzie, polski pięściarz planuje zbudować formę życia, bo już 17 listopada czeka go największe wyzwanie w dotychczasowej profesjonalnej karierze.

Rywalem Wierzbickiego będzie Bethuel Ushona, który na zawodowych ringach stoczył już 36 zwycięskich pojedynków. Namibijczyk może pochwalić się serią 23 wygranych, którą przerwała w 2012 roku kontrowersyjna porażka na punkty z Dejanem Zaveckiem.

W swojej karierze Uushona pokonał m.in. Rafała Jackiewicza czy byłego mistrza świata wagi półśredniej Issaca Hlatshwayo.  Był posiadaczem pasów WBF, WBA Pan African czy WBO Africa.

Namibijczyk zgodnie ze swoim pseudonimem "Unstoppable" (pol. " Nie do zatrzymania") planuje pokonać Wierzbickiego, sprawić polskim kibicom wielki zawód i dopisać do swojego rekordu cenne zwycięstwo.

 

Bilety na galę MB Boxing Night dostępne na ebilet.pl.

 

O karcie walk:

17 kwietnia w Radomiu kibiców czeka wielkie pięściarskie święto! Elektryzująco zapowiada się starcie w wadze junior ciężkiej dwóch niepokonanych pięściarzy. Młodzi, zdolni i głodni zwycięstw Adam Balski (12-0, 8 KO) oraz Nikodem Jeżewski (14-0-1, 8 KO) gwarantują prawdziwą ringową wojnę. Na szczycie kategorii półciężkiej w naszym kraju zmierzą się natomiast Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) i Dariusz Sęk (27-4-3, 9 KO).

 

W karcie walk znalazło się również miejsce dla rewanżowego starcia Damiana Wrzesińskiego (14-1-2, 5 KO) z Michałem Chudeckim (11-2-2, 3 KO). Pierwsza ich konfrontacja nie przyniosła rozstrzygnięcia, a obaj pięściarze zapowiadają jeszcze lepsze widowisko i tym razem nie zamierzają werdyktu pozostawiać w rękach sędziów.

W Radomiu wystąpi również niepokonany i niezwykle doświadczony Damian Jonak (40-0-1, 21 KO).

Aktualna karta walk gali "Wojna Domowa":

 

Adam Balski (12-0, 8 KO) vs Nikodem Jeżewski (14-0-1, 8 KO)

Damian Jonak (40-0-1, 21 KO) vs TBA

Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) vs Dariusz Sęk (27-4-3, 9 KO)

Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) vs Bethuel Ushona (36-6-1, 9 KO)

Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO) vs TBA

Michał Chudecki (11-2-2, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (14-1-2, 5 KO)

Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) vs TBA

Bilety na galę MB Boxing Night dostępne na ebilet.pl.

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze