Włochy - Polska: Makuszewski doznał kontuzji

Piłka nożna
Włochy - Polska: Makuszewski doznał kontuzji
fot. PAP

Maciej Makuszewski może mówić o ogromnym pechu... Piłkarz Lecha Poznań doznał kontuzji na treningu, dlatego nie wystąpi w nadchodzących meczach reprezentacji Polski z Włochami i Irlandią.

O kontuzji jednego z kadrowiczów Jerzego Brzęczka poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. "Maciej Makuszewski doznał w czasie drugiego środowego treningu urazu mięśnia czworogłowego uda, który wyklucza jego udział w dwóch najbliższych meczach z Włochami i Irlandią. Zawodnik udaje się na leczenie do klubu. Przewidywany czas leczenia potrwa około 10 dni" - napisał na Twitterze.

 

 

To drugi reprezentant Polski, który opuścił zgrupowanie. Wcześniej do klubu wrócił także Maciej Rybus, który musi wyleczyć kontuzję mięśnia przywodziciela. Według wstępnych rokowań, będzie odpoczywał od treningów przez dwa tygodnie.

 

Makuszewski rozegrał do tej pory pięć meczów w reprezentacji Polski. Był w szerokiej 35-osobowej kadrze Adama Nawałki na mundial w Rosji, jednak został skreślony jako jeden z pierwszych i nie pojechał na zgrupowania do Juraty i Arłamowa.

 

Transmisje meczów Ligi Narodów na sportowych antenach Polsatu. Mecz Włochy - Polska 7 września w piątek od 20:35 w Polsacie Sport. Przedmeczowe studio od godz. 17:30.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze