Dwukrotna mistrzyni olimpijska jest sparaliżowana. Musi zakończyć karierę

Inne
Dwukrotna mistrzyni olimpijska jest sparaliżowana. Musi zakończyć karierę
fot. PAP

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w kolarstwie torowym Kristina Vogel jest sparaliżowana i musi zakończyć karierę. 27-letnia Niemka uległa wypadkowi podczas treningu w czerwcu, później przeszła kilka operacji, ale nie odzyskała pełni sprawności.

Vogel zwyciężyła w sprincie drużynowym na igrzyskach w Londynie w 2012 roku oraz w sprincie indywidualnym cztery lata później w Rio de Janeiro. W dorobku ma ponadto 11 złotych medali mistrzostw świata. Jest najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii tej dyscypliny. - Co za g..., nic innego nie można o tym powiedzieć. Nieważne, jak się to ujmie, nie mogę już chodzić - powiedziała Vogel na łamach magazynu "Der Spiegel".

 

26 czerwca Niemka trenowała na torze w Chociebużu i jadąc z prędkością około 60 km/h zderzyła się z młodym kolarzem z Holandii. Przewieziono ją do szpitala w Berlinie, gdzie poddała się kilku operacjom. Holendrowi nic się nie stało. - Co mam robić? Wydaje mi się, że im szybciej zaakceptuje się nową sytuację, tym łatwiej sobie z nią poradzić - dodała Vogel.

 

Po czerwcowym wypadku jej team Erdgas rozpoczął zbiórkę pieniędzy pod hasłem #staystrongkristina. Cała pozyskana kwota w wysokości ok. 120 tysięcy euro zostanie teraz przekazana rodzinie zawodniczki.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie