Kapitan naszej kadry asystował przy zdobytej bramce przez Piotra Zielińskiego. Gwiazda Bayernu Monachium dośrodkowała piłkę w pole karne, co wykorzystał pomocnik SSC Napoli. Do przerwy to Biało-Czerwoni schodzili z prowadzeniem 1:0.

 

- W pierwszej połowie stworzyliśmy kilka sytuacji. Mogliśmy zdobyć jeszcze jedną bramkę. Mieliśmy więcej klarownych sytuacji. W drugiej połowie Włosi mieli większe posiadanie piłki, ale mimo to nie potrafili stworzyć sytuacji. Możemy być zadowoleni z remisu na wyjeździe i że potrafiliśmy zdobyć bramkę – powiedział Lewandowski.

 

Po nieudanym mundialu w Rosji, gdzie Polska nie wyszła z grupy, remis na trudnym terenie we Włoszech można uznać za dobry rezultat.

 

- Przed tym meczem wiedzieliśmy, że to jest nowy rozdział w naszej karierze, zaczynamy coś nowego i chcieliśmy wejść na zwycięską ściekę. Mamy nadzieję, że wróci pewność siebie. Wiadomo że mieliśmy tylko kilka treningów, mieliśmy kilku nowych zawodników, a mimo to zagraliśmy dobrze. Patrzę pozytywnie w przyszłość – zaznaczył napastnik reprezentacji Polski.

 

Cała wypowiedź Roberta Lewandowskiego w załączonym materiale wideo.