Włochy - Polska: Optymistyczny remis w debiucie Brzęczka

Piłkarze reprezentacji Włoch zremisowali 1:1 z Polską w Bolonii. Był to pierwszy w historii mecz reprezentacji Polski w Lidze Narodów i pierwsze spotkanie biało-czerwonych pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Liga Narodów to nowe rozgrywki stworzone przez UEFA. Mają one zastąpić spotkania towarzyskie. Reprezentacja Polski w premierowej edycji tych rozgrywek rywalizuje w Dywizji A, w jednej grupie z Włochami i Portugalią. Na początek biało-czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Italii na Stadio Renato Dall'Ara w Bolonii.

Pierwsza połowa to solidna gra i przewaga biało-czerwonych. Polacy pierwszą okazję do zdobycia bramki mieli już w 6. minucie. Robert Lewandowski zagrał do Piotra Zielińskiego, ale Gianluigi Donnarumma popisał się w tej sytuacji kapitalną interwencją. W 26. minucie bramkarz znów uratował gospodarzy przed stratą bramki! Po wyrzucie piłki z autu przez Arkadiusza Recę, piłkę w polu karnym przedłużyli Jan Bednarek i Robert Lewandowski, a strzelał Grzegorz Krychowiak.

Do trzech razy sztuka! W 40. minucie, po dośrodkowaniu Lewandowskiego z lewej strony, Zieliński ładnym uderzeniem z powietrza z okolicy siedmiu metrów otworzył wynik meczu.

Dwie minuty przed stratą gola znakomitą sytuację mieli gospodarze. Federico Bernardeschi strzelił jednak obok słupka. Włosi trochę ożywili się po bramce Polaków, ale w ostatnich minutach przed przerwą nie zdołali pokonać Łukasza Fabiańskiego.

Po przerwie przeważali gospodarze, jednak w ich grze sporo było niedokładności. Wpływ na postawę Polaków miało zejście z boiska w 66. minucie Zielińskiego, czołowego zawodnika tego meczu.

W 76. minucie Jakub Błaszczykowski wyciął w polu karnym Federico Chiesę, a Jorginho pewnie wykonał jedenastkę, wyrównując na 1:1. W końcówce żadna ze stron nie była już w stanie zmienić wyniku meczu.

Polacy pokazali w Bolonii solidny futbol, zwłaszcza w pierwszej połowie. Przyzwoicie zagrali w defensywie, stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką rywali, z których jedną zwieńczyli golem. Dobrze zaprezentowali się na tle gospodarzy, którzy powoli odradzają się po katastrofie, jaką był dla nich brak awansu do finałów MŚ 2018.

Włochy – Polska 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Piotr Zieliński (40), 1:1 Jorginho (78–karny)

Włochy: Gianluigi Donnarumma – Davide Zappacosta, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Cristiano Biraghi – Federico Bernardeschi, Lorenzo Pellegrini (46. Giacomo Bonaventura), Jorginho, Roberto Gagliardini, Lorenzo Insigne (71. Federico Chiesa) – Mario Balotelli (62. Andrea Belotti)

Polska: Łukasz Fabiański – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca – Rafał Kurzawa, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (55. Damian Szymański), Piotr Zieliński (66. Karol Linetty), Jakub Błaszczykowski (80. Rafał Pietrzak) – Robert Lewandowski

Relacja zakończona

['90+6] Włochy – Polska 1:1 Koniec meczu! Wyjazdowy remis biało-czerwonych na inaugurację Ligi Narodów.

['90+3] Włochy – Polska 1:1 Żółta kartka dla Łukasza Fabiańskiego za opóźnianie gry.

['90+1] Włochy – Polska 1:1 Piłkarze Italii aktywniejsi w ostatnich minutach.

['90] Włochy – Polska 1:1 Cztery minuty doliczył arbiter.

['85] Włochy – Polska 1:1 Gianluigi Donnarumma bez trudu złapał piłkę po strzale z dystansu Roberta Lewandowskiego.

['80] Włochy – Polska 1:1 Za Jakuba Błaszczykowskiego na placu gry pojawił się Rafał Pietrzak.

['78] Włochy – Polska 1:1 GOL!!! Jorginho pewnie wykonał jedenastkę!

['76] Włochy – Polska 0:1 Rzut karny dla Włochów! Jakub Błaszczykowski sfaulował Federico Chiesę.

['75] Włochy – Polska 0:1 Kontra Polaków, ale Grzegorz Krychowiak pogubił się w polu karnym.

['74] Włochy – Polska 0:1 Kapitalna interwencja Łukasza Fabiańskiego, gdy po strzale Federico Chiesy piłka odbiła się od Kamila Glika.

['71] Włochy – Polska 0:1 Giacomo Bonaventura posłał piłkę wysoko ponad bramką. Federico Chiesa wszedł za Lorenzo Insigne.

['69] Włochy – Polska 0:1 Zakotłowało się na polskim polu karnym, ale arbiter odgwizdał spalonego.

['66] Włochy – Polska 0:1 Zmiana w polskiej ekipie: Karol Linetty za Piotra Zielińskiego.

['65] Włochy – Polska 0:1 Gianluigi Donnarumma piąstkował piłkę po dośrodkowaniu zrzutu rożnego.

['63] Włochy – Polska 0:1 Rzut wolny dla Włochów, ale gospodarze nie wykorzystali wrzutki Lorenzo Insigne.

Torpeda Czeryszewa! Bramkarz bez szans po potężnym woleju (WIDEO)

Spotkanie Turcja - Rosja w ramach Ligi Narodów nie mogło zacząć się lepiej dla gości. Już w trzynastej minucie do siatki trafił Denis Czeryszew i zrobił to w sposób fenomenalny... 27-latek był odkryciem mistrzostw świata, bo akurat w kontekście reprezentacji Rosji mówiło się o innych piłkarzach - choćby o Aleksandrze Gołowinie.

['61] Włochy – Polska 0:1 Mario Balotelli schodzi z boiska, za niego Andrea Belotti.

['58] Włochy – Polska 0:1 Piotr Zieliński przymierzył zza dwudziestego metra, ale wysoko ponad bramką.

['55] Włochy – Polska 0:1 Przewaga gospodarzy na początku drugiej połowy. Sebastian Szymański wszedł za Mateusza Klicha.

['52] Włochy – Polska 0:1 Federico Bernardeschi uderzył zza pola karnego, minimalnie niecelnie.

['51] Włochy – Polska 0:1 Dobra interwencja Łukasza Fabiańskiego na przedpolu, po dośrodkowaniu z lewej strony.

['47] Włochy – Polska 0:1 Pierwsza groźna sytuacja Polaków w tej części. Rajd Jakuba Błaszczykowskiego i sytuacyjne uderzenie Roberta Lewandowskiego nad bramką rywali.

['46] Włochy – Polska 0:1 Rozpoczynamy drugą połowę. W ekipie Italii Lorenzo Pellegrini opuścił boisko, za niego wszedł Giacomo Bonaventura.

Pobierz aplikację Polsat Sport i bądź na bieżąco!

Pobierz aplikację Polsat Sport na swój telefon lub tablet i bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi z całego świata. Wybierz sport, który Cię interesuje. Dodaj do Ulubionych wybranych sportowców, dyscypliny oraz zespoły i otrzymuj powiadomienia. Z nami zdążysz na każdy mecz! Ustaw przypomnienie przed planowaną transmisją i oglądaj spotkania na sportowych antenach telewizji Polsat.

Liga Narodów UEFA: Co to za impreza? Regulamin, zasady losowania, udział reprezentacji Polski

Liga Narodów to nowa impreza pod egidą UEFA, która ma zastąpić spotkania towarzyskie. Będzie w niej rywalizować 55 drużyn zrzeszonych w europejskiej federacji piłki nożnej, a wśród nich również reprezentacja Polski. Sprawdź regulamin, zasady losowania, podział na dywizje Ligi Narodów UEFA.

['45+2] Włochy – Polska 0:1 Kontra Polaków w doliczonym czasie nie przyniosła powodzenia. Do przerwy w Bolonii 0:1! Dobra gra i prowadzenie biało-czerwonych.

['45] Włochy  Polska 0:1 Dwie minuty doliczył arbiter.

['44] Włochy  Polska 0:1 Federico Bernardeschi z rzutu wolnego trafił w boczną siatkę.

['42] Włochy  Polska 0:1 Włosi trochę przycisnęli po stracie bramki.

['40] Włochy  Polska 0:1 GOL!!! Piotr Zieliński! Dośrodkowanie Roberta Lewandowskiego z lewej strony i Zieliński ładnym uderzeniem z powietrza z okolicy siedmiu metrów otworzył wynik meczu.

['38] Włochy  Polska 0:0 Błąd Polaków i znakomitą sytuację mieli gospodarze. Federico Bernardeschi strzelił jednak obok słupka.

['37] Włochy  Polska 0:0 Mario Balotelli przymierzył zza pola karnego, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

['34] Włochy  Polska 0:0

Kapitan srebrnej drużyny. Piłkarska kariera Brzęczka

Jerzy Brzęczek w lipcu został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. W latach dziewięćdziesiątych był czołowym polskim pomocnikiem. W jakich klubach grał Brzęczek? Dlaczego został kapitanem drużyny na igrzyskach w Barcelonie? Jakim piłkarzem był nowy trener biało-czerwonych? Jakie sukcesy z reprezentacją osiągnął jako zawodnik? Sprawdź, jak przebiegała piłkarska kariera Brzęczka.

['30] Włochy  Polska 0:0 Efektowny drybling Piotra Zielińskiego, którego rywale zatrzymali faulem.

['26] Włochy  Polska 0:0 Gianluigi Donnarumma znów uratował gospodarzy przed stratą bramki! Po wyrzucie piłki z autu przez Arkadiusza Recę, piłkę w polu karnym przedłużyli Jan Bednarek i Robert Lewandowski, a strzelał Grzegorz Krychowiak.

['25] Włochy  Polska 0:0 Ruszył z kontrą Piotr Zieliński, ale źle zagrał do Roberta Lewandowskiego.

['21] Włochy  Polska 0:0 Rzut wolny dla Polski z okolicy trzydziestego metra. Wrzutka Piotra Zielińskiego w pole karne, ale Jan Bednarek faulował rywala.

['19] Włochy  Polska 0:0 Federico Bernardeschi uderzył nad bramką z rzutu wolnego wykonywanego zza pola karnego. Wcześniej żółtką kartką za faul ukarany Jakub Błaszczykowski.

['17] Włochy  Polska 0:0

Włochy - Polska: Wybierz najlepszego polskiego piłkarza!

Reprezentacja Polski gra w Bolonii z Włochami w pierwszej kolejce Ligi Narodów. Głosujcie na najlepszego piłkarza w ekipie Jerzego Brzęczka!

['14] Włochy - Polska 0:0 Mateusz Klich ukarany żółtą kartką. W tej sytuacji sfaulowany Federico Bernardeschi.

['13] Włochy - Polska 0:0 Rzut rożny dla Polski, ale po dośrodkowaniu Kamil Glik minął się z piłką w polu karnym.

['9] Włochy - Polska 0:0 Giorgio Chiellini ukarany żółtą kartką po faulu na Robercie Lewandowskim.

['6] Włochy - Polska 0:0 Kapitalną interwencją popisał się Gianluigi Donnarumma! Robert Lewandowski zagrał do Piotra Zielińskiego, a ten w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z włoskim bramkarzem.

['3] Włochy - Polska 0:0 Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

['1] Włochy - Polska 0:0 Rozpoczynamy pierwszy w historii mecz reprezentacji Polski w Lidze Narodów i pierwsze spotkanie biało-czerwonych pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Czas na hymny obu państw.

Włochy: 22-Gianluigi Donnarumma – 21-Davide Zappacosta, 19-Leonardo Bonucci, 3-Giorgio Chiellini, 15-Cristiano Biraghi – 20-Federico Bernardeschi, 16-Lorenzo Pellegrini, 5-Jorginho, 18-Roberto Gagliardini, 10-Lorenzo Insigne – 9 Mario Balotelli.
Polska: 22-Łukasz Fabiański – 18-Bartosz Bereszyński, 15-Kamil Glik, 5-Jan Bednarek, 3-Arkadiusz Reca – 16-Jakub Błaszczykowski, 10-Grzegorz Krychowiak, 11-Mateusz Klich, 20-Piotr Zieliński, 21-Rafał Kurzawa – 9-Robert Lewandowski.

Włochy - Polska. Mancini: Jorginho jest kluczowy

Robert Mancini nie lekceważy reprezentacji Polski. Włoski selekcjoner opiera grę swojej kadry na gwiazdorze Chelsea Jorginho, ale zapewnia, że inny także mają dużo do udowodnienia.

Polska zremisowała w Lubinie z Wyspami Owczymi 1:1 (0:1) w meczu eliminacji ME U–21. Bramkę dla biało-czerwonych zdobył z rzutu karnego Dawid Kownacki.

Polska – Wyspy Owcze 1:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Jakup Thomsen (15), 1:1 Dawid Kownacki (72–karny).

El. ME U21: Kompromitacja Polaków! Awans pod znakiem zapytania

Chyba nikt nie spodziewał się takiego scenariusza. Reprezentacja Polski do lat 21 tylko zremisowała przed własną publicznością z Wyspami Owczymi 1:1 w kolejnym meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy. To bardzo mocno komplikuje sytuację naszego zespołu w kontekście zajęcia pierwszego miejsca w tabeli i awansu do turnieju głównego.

W składzie Polaków znaleźli się debiutant Arkadiusz Reca (Atalanta Bergamo) i Mateusz Klich (Leeds United), który wraca do reprezentacji po czterech latach. Swoje 101. spotkanie w drużynie narodowej zagra Jakub Błaszczykowski, mecz numer 99. – Robert Lewandowski.

Włochy - Polska: Brzęczek podał skład!

Selekcjoner Jerzy Brzęczek podał skład biało-czerwonych na mecz Włochy - Polska! Będzie to jego debiut na ławce trenerskiej kadry. Poza kilkoma stałymi elementami jak Robert Lewandowski, Kamil Glik czy Grzegorz Krychowiak nowy selekcjoner postawił na nowe twarze. Do pierwszego składu reprezentacji wraca m.in.

Włochy - Polska: Transmisja w Polsacie Sport!

Czas na mecz Włochy - Polska! Będzie to zarówno pierwszy występ Biało-Czerwonych w Lidze Narodów, jak i debiut nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka. Transmisja meczu Włochy - Polska w Polsacie Sport. Liga Narodów to zupełnie nowe rozgrywki, które mają w pewnym stopniu zastąpić mecze towarzyskie. Polska, Włochy i Portugalia tworzą trzecią grupę w Dywizji A.

Skład reprezentacji Polski: 22-Łukasz Fabiański - 18-Bartosz Bereszyński, 5-Jan Bednarek, 15-Kamil Glik, 3-Arkadiusz Reca - 16-Jakub Błaszczykowski, 10-Grzegorz Krychowiak, 11-Mateusz Klich, 20-Piotr Zieliński, 21-Rafał Kurzawa - 9-Robert Lewandowski.

Przypominamy, że w Polsacie Sport Extra transmitujemy teraz mecz reprezentacji młodzieżowej z Wyspami Owczymi. Do przerwy sensacja: Polacy przegrywają w Lubinie 0:1!

Piłkarze Wysp Owczych ośmieszyli Polaków. Mistrzowska kontra!

Jeszcze kilka lat temu powiedzenie, że w Europie nie ma już słabych drużyn powodowało uśmiech na twarzy. W obecnych realiach, zwłaszcza dotyczących polskiego futbolu, ów stwierdzenie jest całkiem na miejscu. Przekonali się o tym piłkarze reprezentacji Polski do lat 21, którzy w starciu eliminacyjnym do mistrzostw Europy zostali boleśnie skarceni przez Wyspy Owcze.

Włochy - Polska: Prawdopodobny skład Biało-Czerwonych

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek lada moment ogłosi oficjalny skład na mecz z Włochami w Lidze Narodów. Jaką jedenastkę wytypowali dziennikarze Polsatu Sport? Sprawdźcie! Mecz z Włochami będzie debiutem Brzęczka w roli selekcjonera. W składzie na to spotkanie nie zabraknie piłkarzy, którzy do tej pory tworzyli trzon drużyny narodowej.

Witamy w relacji na żywo z meczu Włochy – Polska w ramach Ligi Narodów. Początek spotkania o godzinie 20.45.