Piłkarze Wysp Owczych ośmieszyli Polaków. Mistrzowska kontra!

Piłka nożna

Jeszcze kilka lat temu powiedzenie, że „w Europie nie ma już słabych drużyn” powodowało uśmiech na twarzy. W obecnych realiach, zwłaszcza dotyczących polskiego futbolu, ów stwierdzenie jest całkiem na miejscu. Przekonali się o tym piłkarze reprezentacji Polski do lat 21, którzy w starciu eliminacyjnym do mistrzostw Europy zostali boleśnie skarceni przez Wyspy Owcze.

Faworytami piątkowej konfrontacji w Lubinie byli rzecz jasna podopieczni Czesława Michniewicza, którzy przed tym spotkaniem zajmowali pierwsze miejsce w tabeli i nadal walczą o awans na mistrzostwa Europy. Wyspy Owcze spisują się o wiele gorzej, aczkolwiek należy przypomnieć, że w pierwszym starciu obu ekip padł remis 2:2. Czyżby Farerowie mieli patent na Biało-Czerwonych?

 

W pierwszym kwadransie tej konfrontacji dominacja była po stronie gospodarzy, co nie mogło nikogo zaskakiwać. W momencie, kiedy wydawało się, że to nasi młodzi piłkarze obejmą prowadzenie, zostali bardzo mocno skarceni poprzez kontrę adwersarzy. W 16. minucie przyjezdni, a konkretnie Jakup Thomsen otrzymał świetne podanie z głębi pola i wybiegł sam na sam z bramkarzem. Reprezentant Wysp Owczych nie zastanawiał się długo i efektownym strzałem po długim rogu pewnie pokonał Kamila Grabarę, ku konsternacji kibiców.

 

Bramka Wysp Owczych na 1:0 w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie