Polscy koszykarze wygrali z Izraelem

Reprezentacja Polski koszykarzy przygotowująca się do drugiego etapu eliminacji mistrzostw świata pokonała w pierwszym dniu turnieju w Sankt Petersburgu Izrael 84:76 (27:16, 19:23, 20:19, 18:18). W sobotę biało-czerwoni zmierzą się z Rosją.

Polacy grający w niepełnym składzie, m.in. bez kapitana drużyny Adama Waczyńskiego i Tomasza Gielo (obydwaj nie dostali zgody swoich zespołów z ligi hiszpańskiej na wcześniejsze dołączenie do kadry) od początku prezentowali się dobrze, szczególnie w ataku.

Po 10 minutach wygrywali 27:16, a po dwóch kwartach 46:39. W trzeciej odsłonie rywale nieco się zbliżyli, ale czołowi zawodnicy: Mateusz Ponitka i Przemysław Zamojski kontrolowali sytuację, co pozwoliło Polakom utrzymać przewagę.

Izraelczycy w czwartej kwarcie zmniejszyli różnicę trzech punktów, ale biało-czerwoni zanotowali serię 10:0 i mogli do końca spokojnie rozgrywać akcje. Okazję do debiutu otrzymali 22-letni środkowy Mikołaj Witliński i 19-letni rozgrywający Łukasz Kolenda. Obaj zdobyli swoje pierwsze punkty w reprezentacji.

W eliminacjach MŚ 2019 Polska zmierzy się 14 września z Włochami w Bolonii i trzy dni później z Chorwacją w Gdańsku.

Polska - Izrael 84:76 (27:16, 19:23, 20:19, 18:18)

Polska: Mateusz Ponitka 15, Kamil Łączyński 15, Aaron Cel 14, Kamil Gruszecki 14, Michał Sokołowski 9, Adam Hrycaniuk 6, Przemysław Zamojski 5, Mikołaj Witliński 3, Łukasz Kolenda 2, Marcel Ponitka 1