Przed spotkaniem Polki miały na koncie dwa zwycięstwa (3:2 z Brazylią i 3:0 z Kamerunem) i pięć punktów. Rosjanki miały trzy punkty po pokonaniu 3:0 reprezentacji Kamerunu; w starciu z ekipą Canarinhos przegrały 1:3. Spotkanie Polski z Rosją miało zadecydować, która z tych ekip zagra w półfinale. Wygrały je siatkarki Sbornej i to one, kosztem Polek, zameldowały się w czołowej czwórce turnieju Volley Masters.

 

Najwięcej emocji przyniosła druga odsłona tego meczu. Po wyrównanej walce i rywalizacji na przewagi Rosjanki wygrały 27:25. W dwóch pozostałych partiach siatkarki trenera Nawrockiego nie zdołały zagrozić rywalkom; pierwszy zakończył się zwycięstwem Rosjanek 25:16, a trzeci – 25:18.

 

Rosja – Polska 3:0 (25:16, 27:25, 25:18)

 

Rosja: Tatiana Romanowa, Natalia Gonczarowa, Ksenia Parubec, Irina Woronkowa, Irina Fetisowa, Irina Zariażko – Ałła Gałkina (libero) oraz Jewgienija Starcewa, Daria Małygina, Natalia Krotkowa, Anna Kotikowa.


Polska: Marlena Pleśnierowicz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Grajber, Julia Twardowska – Maria Stenzel (libero) oraz Justyna Łysiak (libero), Martyna Łukasik, Julia Nowicka, Justyna Łukasik, Natalia Murek.