Rajdowe MP: Marczyk liderem po pierwszym etapie na Litwie

Moto
Rajdowe MP: Marczyk liderem po pierwszym etapie na Litwie
fot. PAP

Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5) wygrał dwa pierwsze odcinki specjalne litewskiego Rajdu Elektrenai, 6. eliminacji mistrzostw Polski i prowadzi w klasyfikacji. Drugi jest Fin Teemu Asunmaa (Skoda Fabia R5) – strata 1 s, a trzeci Łukasz Habaj (Skoda Fabia R5) – 2,6.

W rajdzie nie jedzie lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Jakub Brzeziński (Skoda Fabia R5), który był na liście startowej, ale wycofał się w ostatnim momencie. W tej sytuacji walka o tytuł mistrza Polski w sezonie zakończy się dopiero za dwa tygodnie na trasach Rajdu Polski.

W sobotę kierowcy mają do przejechania trzy pętle: dwie z czterema oesami i ostatnią z sześcioma. W sumie trasa 16 odcinków ma prawie 101 km, wraz z dojazdami załogi przejadą 291 kilometrów.

Runda MP na Litwie nie jest pierwszą tam rozgrywaną. W kalendarzu RSMP już w 2013 roku znalazł się rajd Kauno Ruduo, a rok później piątkowy etap 71. Rajdu Polski był rozegrany także na Litwie w okolicach znanego kurortu Druskienniki.

Bazą jest miasto Elektreny, gdzie w Centrum Kultury zlokalizowane są biura rajdu. Tuż obok na wyłączonym z ruchu liczącym 700 metrów odcinku szerokiej arterii Draugystes mieści się serwis i zamknięty park maszyn.

Po pięciu rundach mistrzostw Polski liderem jest Jakub Brzeziński z dorobkiem 146 pkt. Drugi jest Grzegorz Grzyb - 104 pkt, a trzeci Mikołaj Marczyk (wszyscy Skoda Fabia R5) - 66 pkt.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze