Tour of Britain: Poels wygrał etap, Alaphilippe liderem

Holender Wout Poels (Sky) wygrał na przełęczy Whinlatter Pass szósty etap wyścigu kolarskiego Tour of Britain. Prowadzenie objął drugi na mecie Francuz Julian Alaphilippe (Quick-Step), który stracił do rywala dwie sekundy.

Do mety kolarze dojeżdżali pojedynczo lub w małych grupach. Dotychczasowy lider, Słoweniec Primoz Roglic zajął 17. miejsce ze stratą 32 sekund.

Łukasz Wiśniowski (Sky) był 77., tracąc 5.06. W tej samej samej grupie co Polak ukończył etap jego kolega klubowy, czterokrotny zwycięzca Tour de France Brytyjczyk Chris Froome.

W klasyfikacji generalnej Alaphilippe wyprzedza o 17 sekund Poelsa oraz o 33 Roglica. Wiśniowski zajmuje 65. lokatę ze stratą 15.41.

Ośmioetapowy wyścig dookoła Wielkiej Brytanii, który ma kategorię 2.HC, zakończy się w niedzielę w Londynie.