Znamy gospodarza Klubowych Mistrzostw Świata 2018 w siatkówce

Siatkówka
Znamy gospodarza Klubowych Mistrzostw Świata 2018 w siatkówce
fot. CyfraSport

Na przełomie listopada i grudnia w Polsce odbędą się Klubowe Mistrzostwa Świata. Gospodarzem turnieju ponownie będzie PGE Skra Bełchatów, która gościła już najlepsze klubowe drużyny świata w 2017 roku.

Klubowe Mistrzostwa Świata to coroczna impreza, w której grają absolutnie najlepsze drużyny świata. Pierwszy turniej został rozegrany w 1989 roku, a rozgrywki trwały przez cztery edycje. Międzynarodowa Federacja Siatkówki FIVB postanowiła reaktywować zawody w 2009 roku. Najbliższe mistrzostwa rozpoczną się 25 listopada, a zakończą 2 grudnia 2018 roku. Po sukcesie organizacyjnym z roku 2017, FIVB postanowiła ponownie przyznać Polsce prawo organizacji turnieju.

W ostatniej edycji KMŚ, która odbyła się w Polsce, PGE Skra Bełchatów zajęła czwarte miejsce. - Graliśmy z najlepszymi drużynami na świecie. Mam nadzieję, że te mecze zaprocentują w przyszłości - mówił wtedy Roberto Piazza, trener PGE Skry.

PGE Skra również została zaproszona do zawodów jako mistrz Polski. Klub oficjalnie potwierdził już swój udział w FIVB. - Mamy bardzo dobre wspomnienia, kiedy graliśmy w mistrzostwach świata w Doha i zdobywaliśmy medale w tej imprezie, dlatego tym bardziej cieszę się, że w tym roku będziemy mieli okazję ponownie zagrać z najlepszymi drużynami świata - mówi Konrad Piechocki, prezes klubu.

Wiadomo już, że obok PGE Skry w KMŚ zagrają: Zenit Kazań (obrońca tytułu, triumfator Ligi Mistrzów, mistrz Rosji), Sada Cruzeiro (najlepsza drużyna Ameryki Południowej) i Sarmayeh Bank VC Teheran (najlepszy zespół Azji). Pozostałe miejsca przyznaje organizator i zespoły nie są jeszcze oficjalnie znane.

psl, plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze