ACB 89: Omielańczuk przegrał z Aliakbarim

Sporty walki
ACB 89: Omielańczuk przegrał z Aliakbarim
fot. ACB/youtube.com

Daniel Omielańczuk (20-9-1-1NC, 3 KO, 10 SUB) przegrał na punkty z Amirem Aliakbarim (9-1, 6 KO) na gali ACB 89 w Krasnodarze.

Polak miał udany debiut w organizacji, gdyż w pierwszej rundzie pokonał Bobby'ego Brentsa. W sobotę czekał na niego znacznie trudniejszy przeciwnik gdyż Amir Aliakbari to świetny zapaśnik, który w trakcie kariery MMA przegrał tylko z legendarnym Mirko CroCopem. W ACB także świetnie się przedstawił, gdyż w marcu tego roku - na tej samej gali co Omielańczuk - wygrał przed czasem z Denisem Smoldarevem.

 

W pierwszej rundzie Aliakbari po kilkunastu sekundach zdołał zepchnąć naszego zawodnika na siatkę, ale miał wielkie problemy z przeniesieniem walki do parteru. Omielańczuk świetnie radził sobie w klinczu, gdzie karcił rywala kolanami. Kiedy pojedynek wrócił do wymian stójkowych, to Polak rozdawał karty mocnymi niskimi kopnięciami.

 

Irańczyk w końcu jednak zdołał obalić naszego zawodnika, choć ten szybko wrócił na nogi. To było pod koniec drugiej rundy, a do tego momentu Aliakbari miał problemy z niskimi kopnięciami, ale sam robił swoje w klinczu. W trzecim starciu bardzo szybko przeniósł walkę do parteru. I przede wszystkim dobrze kontrolował Polaka, tyle że w pewnym momencie uderzył go w tył głowy, za co odjęto mu punkt.

 

Walka wróciła do stójki, ale Irańczyk znowu szybko przeniósł ją do ulubionej płaszczyzny.

 

Sędziowie zgodnie przyznali wygraną Aliakbariemu.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze