ACB 89: Pas nie dla Strusa!

Sporty walki
ACB 89: Pas nie dla Strusa!
fot. Youtube

Piotr Strus (13-3-2, 1 NC, 5 KO, 2 SUB) przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Albertem Duraevem (11-3, 3 KO, 7 SUB)) podczas gali ACB 89 w Krasnodarze. Rosjanin zachował pas kategorii średniej, a Polak poniósł pierwszą porażkę w tej organizacji.

Dla Strusa była to szósta walka dla organizacji ACB. Polak miał za sobą cztery zwycięstwa, a jeden pojedynek został uznany za "No Contest". W końcu 30-latek otrzymał szansę walki o pas kategorii średniej. Jego rywalem był rok młodszy Duraev, który tytuł wywalczył w grudniu 2017 roku pokonując Vyacheslava Vasilevsky'ego.

 

Swoją pierwszą obronę Rosjanin zaczął od kontrolowania walki w stójce. Strus nie potrafił sforsować dobrej defensywy rywala, który dużo częściej trafiał. Po kilku minutach "Machete" udało się sprowadzić walkę do parteru i był bardzo bliski poddania Polaka. Warszawianin wybronił się jednak z duszenia zza pleców, obszedł nawet przeciwnika. Nic większego nie potrafiła mu jednak zrobić.

 

W trzeciej rundzie Rosjanin trafił mocnym lewym, a Strus zaliczył deski. Duraev spróbował skończyć walkę, ale po raz kolejny Polakowi udało się uniknąć porażki przed czasem. 30-latek dotrwał do końca starcia. Sędziowie nie mogli punktować inaczej i jednogłośną decyzją uznali zwycięstwo Rosjanina.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze