Kowalkiewicz przed UFC 228: Cel? Po prostu solidnie wygrać!

Sporty walki

Karolina Kowalkiewicz (12-2, 1 KO, 2 SUB) już w nocy wystąpi na gali UFC 228 w Dallas i zmierzy się z faworyzowaną Jessicą Andrade (18-6, 5 KO, 7 SUB). Zwycięstwo najprawdopodobniej będzie dla Polki przepustką do walki o mistrzostwo największej organizacji MMA na świecie. -

Maciej Turski: Gala UFC 228 odbędzie się w Dallas, a to naprawdę wyjątkowe miejsce dla kobiecego MMA, również polskiego. W tym mieście Asia Jędrzejczyk zdobywała pas mistrzowski. Wracasz czasami pamięcią do tego momentu? Czy traktujesz to miejsce w wyjątkowy sposób, może trochę sentymentalnie?

Karolina Kowalkiewicz: Nie myślałam o tym miejscu w ten sposób. Miałam już wcześniej okazję być w tym mieście podczas konferencji przed walką z Claudią Gadelhą. Oglądałam też pojedynek Joanny Jędrzejczyk z Jessicą Andrade i wtedy to miejsce nie było szczęśliwe dla Brazylijki. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

W tamtym momencie nie miałaś jeszcze takiej pozycji w UFC, nie byłaś tak rozpoznawalna w amerykańskiej organizacji. Obok Ciebie na trybunach siedziała pewna znana piosenkarka i Łukasz Zaborowski doskonale przedstawił jej Twoją sylwetkę...

Tak, faktycznie, Siedziliśmy obok Demi Lovato, ale nie wiedziliśmy tak naprawdę kim ona jest. Była przesympatyczna, sporo rozmawialiśmy przez cały wieczór. Łukasz opowiadał jej, że jestem świetną zawodniczką UFC i powtarzał to wiele razy. Po jakimś czasie, już w Polsce, zobaczyliśmy, że wiele osób oznacza ją w mediach społecznościowych i dowiedzieliśmy się, że Demi jest gwiazdą światowego formatu.

UFC cieszy się ogromną popularnością i daje możliwość poznawania wielu osób ze świata celebrytów, ale również ze świata sportu. Blisko zapoznaliście się również m.in. z Darrenem Tillem, który może już na UFC 228 zostać nowym mistrzem amerykańskiej organizacji.

To jest niesamowite! Poznajemy zawodników, których kiedyś podziwiałam w internecie czy telewizorze. Najbardziej zaskakujące jest to, że ci ludzie mnie rozpoznają i sami mnie zaczepiają. Często również komplementują mówiąc np. "Hej, Karolina masz naprawdę dobry klincz" czy "oglądam twoje walki". Żywe legendy oglądają moje walki? To jest coś wspaniałego!

Po prostu robimy sobie małe jaja. Bardzo się z Darrenem polubiliśmy. Mieliśmy okazję poznać się podczas UFC w Gdańsku, kiedy byliśmy w jednej szatni. Ostatnio nasza znajomość się jeszcze zawęziła wypijając wspólne piwo za nasze zdrowie.

Zadałem pytanie o gwiazdy, o zawodników znanych, bo w erze kobiecego MMA nastał moment, w którym nie ma jednej, czołowej gwiazdy... Ronda Rousey została zastąpiona przez Joannę Jędrzejczyk, która straciła pas mistrzowski. Czy byłabyś gotowa zająć taką pozycję?

Porozmawiamy o tym po walce w Dallas. Na początek muszę wygrać z Andrade... Ale nie zapominajmy też o Cris Cyborg. Ona cały czas jest niepokonana, jest mistrzynią i jest niesamowita. W Stanach Zjednoczonych ludzie ją kochają.

Słyszałam, że wygrana w tej walce będzie kolejną pretendentką. Na tym bym pozostała.

Z jakim nastawieniem mentalnym przystąpisz do walki z Andrade? Jesteś spokojna, że udało się zrobić wszystko, co było w Twojej mocy? Wiemy, że nie do końca brazylijskie klimaty dobrze Ci się kojarzą. Pojedynek z Claudią Gadelhą warto jednak z różnych względów zostawić za sobą, bo to był po prostu zbieg wielu niekorzystnych zdarzeń.

Jestem ciekawa, chcę się sprawdzić i zweryfikować umiejętności Jessiki. Jestem naładowana pozytywną energię i mam raczej dobre nastawienie. A nawet na pewno!

Pełen dystans czy szukamy skończenia walki przed czasem?

Po prostu wygrana. Każdy zawodnik marzy o spektakularnym skończeniu przed czasem - czy to nokaucie czy poddaniu. Ja chcę wygrać, solidnie wygrać.

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z Karoliną Kowalkiewicz!

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu. Już w nocy z soboty na niedzielę gala UFC 228 z dwoma walkami mistrzowskimi. Karta główna z udziałem Karoliny Kowalkiewicz od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze