Liga Narodów: Kapitalna Szwajcaria rozbiła Islandię 6:0!

Reprezentacja Szwajcarii pokonała 6:0 (2:0) Islandię przed własną publicznością w swoim pierwszym meczu w Lidze Narodów. Podopieczni trenera Vladimira Petkovica od początku do końca byli zespołem lepszym i kontrolowali przebieg całego spotkania.

Obie drużyny wystąpiły na tegorocznym mundialu w Rosji. Szwajcarzy dotarli do 1/8 finału rozgrywek, lecz zostali wyeliminowani przez solidnie grającą Szwecję. Islandia odpadła już po fazie grupowej.

Spotkanie dużo lepiej rozoczęło się dla Helwetów, bowiem już w 2. minucie mieli swoją pierwszą okazję bramkową. Potężnym uderzeniem popisał się Haris Seferovic, lecz przytomnie w bramce zachował się Hannes Halldorsson. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Chwilę później kapitalne podanie od Ricardo Rodrigueza otrzymał Steven Zuber i efektownie umieścił piłkę w siatce obijając wcześniej poprzeczkę. Na podwyższenie wyniku nie trzeba było długo czekać. W 24. minucie potężne dośrodkowanie odbił bramkarz Islandii, lecz trafiła ona pod nogi Denisa Zakarii, a ten nie mógł nie wykorzystać takiej okazji.

Po przerwie Szwajcarzy byli jeszcze bardziej aktywni i totalnie zdominowali grę. Udokumentowali to czterema trafieniami, a autorami dwóch z nich byli zawodnicy wprowadzeni na boisko z ławki rezerwowych Albian Ajeti i Admir Mehmedi.

Szwajcaria - Islandia 6:0 (2:0)
Bramki: 13' Steven Zuber, 23' Denis Zakaria, 53' Xherdan Shaqiri, 67' Haris Seferovic, 71' Albian Ajeti, 83' Admir Mehmedi

Szwajcaria: Yann Sommer - Kevin Mbabu, Fabian Schaer, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez - Denis Zakaria, Granit Xhaka, Breel Embolo (65' Albian Ajeti), Xherdan Shaqiri, Steven Zuber (82' Djibril Sow) - Haris Seferovic (72' Admir Mehmedi)

Islandia: Hannes Halldorsson - Birkir Saevarsson, Ragnar Sigurdsson, Sverrir Ingi Ingason, Ari Freyr Skulason - Rurik Gislason (74' Runar Sigurjonsson), Gylfi Sigurdsson, Victor Palsson, Birkir Bjarnason (65' Elmar Bjarnason) - Jon Dadi Bodvarsson, Bjorn Sigurdarson (60' Vidar Orn Kjartansson)

Żółte kartki: Fabian Schaer, Breel Embolo, Granit Xhaka - Ragnar Sigurdsson

Sędzia: Michael Oliver (Anglia)