Polscy koszykarze przegrali z Rosją w meczu towarzyskim

Polscy koszykarze przegrali z reprezentacją Rosji 68:88 w swoim drugim meczu towarzyskiego turnieju w Sankt Petersburgu. Dzień wcześniej biało-czerwoni pokonali Izrael 84:76. Kadra przygotowuje się do spotkań eliminacji mistrzostw świata 2019.

W sobotę najwięcej punktów dla Polski uzyskał Mateusz Ponitka - 19. Najskuteczniejszy był także w meczu z Izraelem.

W pierwszej połowie oba zespoły prezentowały wyrównany poziom. Po drugiej kwarcie gospodarze mieli pięć punktów przewagi. Później jednak konsekwentnie ją powiększali i nie pozwolili podopiecznym Mike'a Taylora na odrobienie strat.

W eliminacjach MŚ 2019 Polska zmierzy się 14 września z Włochami w Bolonii i trzy dni później z Chorwacją w Gdańsku.

Polska - Rosja 68:88 (22:24, 17:20, 11:18, 18:26).

Polska: Mateusz Ponitka 19, Aaron Cel 12, Kamil Gruszecki 9, Kamil Łączyński 8, Mikołaj Witliński 6, Łukasz Kolenda 5, Przemysław Zamojski 3, Michał Sokołowski 2, Adam Hrycaniuk 2, Marcel Ponitka 2.

Najwięcej dla Rosji: Aleksiej Szwied 20, Władimir Iwlew 13.