Rajdowe MP: Griazin najszybszy na Litwie

Moto

Rosjanin startujący z łotewską licencją Nikołaj Griazin (Skoda Fabia R5) wygrał na Litwie Rajd Elektrenai, który był także 6. rundą mistrzostw Polski. Z Polaków najwyżej na czwartej pozycji został sklasyfikowany Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5).

Drugie miejsce zajął Litwin Vaidotas Zala (Skoda Fabia R5) ze stratą 1.33,5, a trzecie Estończyk Egon Kaur (Ford Fiesta Proto) – strata 1.45,1. Czwarty w klasyfikacji generalnej Marczyk stracił do zwycięzcy 2.15,7.

W klasyfikacji RSMP drugie miejsce wywalczył Jarosław Kołtun (Ford Fiesta R5) – strata 2.25,9, a trzeci był Łukasz Habaj (Skoda Fabia R5) – strata 2.30,6.

W rajdzie nie wystąpił lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Jakub Brzeziński (Skoda Fabia R5), który był na liście startowej, ale wycofał się w ostatnim momencie. Plasujący się przed startem na Litwie na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej RSMP Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5) był ósmy wśród wszystkich kierowców, a piąty wśród Polaków (strata 2.48,8). W tej sytuacji Grzyb odrobił trochę strat do lidera Brzezińskiego (przed Litwą różnica wynosiła 42 pkt), ale na prowadzenie w RSMP nie wyszedł. W tej sytuacji walka o tytuł mistrza Polski w tegorocznym sezonie zakończy się dopiero za dwa tygodnie na trasach Rajdu Polski.

Runda MP na Litwie nie była pierwszą tam rozgrywaną. W kalendarzu RSMP już w 2013 roku znalazł się rajd Kauno Ruduo, a rok później piątkowy etap 71. Rajdu Polski był rozegrany także na Litwie, w okolicach znanego kurortu Druskienniki.