Nice 1 liga żużlowa: ROW Rybnik – Car Gwarant Start. Transmisja w Polsacie Sport

Żużel

Czas na drugi mecz rewanżowy w półfinale Nice 1 ligi żużlowej. W niedzielne popołudnie na torze w Rybniku miejscowy ROW podejmie Car Gwarant Start Gniezno. W pierwszym starciu obu drużyn padł remis 45:45, co w uprzywilejowanej sytuacji stawia gospodarzy. Transmisja z tego starcia w Polsacie Sport.

Przed tygodniem rybniczanie wywalczyli cenny remis w pierwszej stolicy Polski, a to oznacza, że każde zwycięstwo pozwoli im awansować do wielkiego finału, gdzie czeka już Speed Car Motor Lublin. Podopiecznym Jarosława Dymka wystarczy nawet remis, ponieważ w rundzie zasadniczej zajęli wyższe miejsce od Startu, co premiuje właśnie ROW w przypadku remisu w dwumeczu.

 

W Gnieźnie z bardzo dobrej strony zaprezentował się Mateusz Szczepaniak, który zdobył najwięcej punktów dla swojego zespołu. Względem tego spotkania doszło do jednej kosmetycznej zmiany w ustawieniu par młodzieżowców. Pod numerem dziesiątym brakuje awizowanego nazwiska, a to dlatego, że sztab szkoleniowy ROW-u wciąż zastanawia się kogo powołać na niedzielną konfrontację. Czy kolejną szansę dostanie Andriej Karpow, który tydzień temu zdobył tylko trzy „oczka”? W gotowości czekają jeszcze Artur Czaja oraz uczestnik cyklu Grand Prix Craig Cook.

 

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w ekipie Car Gwarant Startu, gdzie menadżer Rafael Wojciechowski dokonał sporych roszad w ustawieniu par. Ze składu wypadł Marcin Nowak, a w jego miejsce pojawił się doświadczony Mirosław Jabłoński, któremu partnerował będzie Jurica Pavlic. Z juniorami pojedzie tym razem Adrian Gała, natomiast Oliver Berntzon stworzy duet z Eduardem Krcmarem.

 

Gnieźnianie koniecznie muszą wyciągnąć wnioski z meczu obu drużyn na Górnym Śląsku w rundzie zasadniczej. Wówczas Rekiny pożarły swoich rywali i wygrały bardzo wysoko 68:22. Wszyscy żużlowcy gości muszą stanąć na wysokości zadania, aby nie tyle co uniknąć tak druzgocącej porażki, ale żeby samemu pokusić się o zwycięstwo, bo tylko taki scenariusz pozwoli beniaminkowi awansować do finału.

 

Faworytami są niewątpliwie gospodarze, którzy już od samego początku sezonu jako spadkowicze deklarowali chęć szybkiego powrotu do PGE Ekstraligi. W niedzielne popołudnie ROW chce uczynić kolejny krok w tym kierunku. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się śledząc relację z tego spotkania.

 

ROW Rybnik

9. Troy Batchelor

10.

11. Andrzej Lebiediew

12. Mateusz Szczepaniak

13. Kacper Woryna

14. Robert Chmiel

15. Lars Skupień

 

Car Gwarant Start Gniezno

1. Oliver Berntzon

2. Eduard Krcmar

3. Mirosław Jabłoński

4. Jurica Pavlic

5. Adrian Gała

6.

7. Maksymilian Bogdanowicz

 

W załączonym materiale wideo skrót pierwszego meczu.

 

Transmisja meczu ROW Rybnik – Car Gwarant Start Gniezno od godz. 14:30 w Polsacie Sport.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze