Kim Dzong po raz pierwszy od pięciu lat na Masowych Igrzyskach

Inne
Kim Dzong po raz pierwszy od pięciu lat na Masowych Igrzyskach
fot. PAP

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un w niedzielę wieczorem pojawił się w Pjongjangu na Masowych Igrzyskach - wielkim pokazie tańców i wyczynów gimnastycznych. Jego wizyta, pierwsza od pięciu lat, nastąpiła na tydzień przed spotkaniem z prezydentem Korei Płd.

Zorganizowana z rozmachem impreza odbyła się w mieszczącym do 150 tys. widzów Stadionie 1 Maja w ramach obchodów 70. rocznicy powstania Korei Północnej. Z kolei na 18-20 września zapowiedziane zostało kolejne w tym roku spotkanie Kim Dzong Una z południowokoreańskim prezydentem Mun Dze Inem.

Podczas pokazów wykorzystano m.in. drony i technologię projection mapping, pozwalającą rzutować obrazy i nagrania na istniejące obiekty. Do dronów doczepione były światełka, które ułożyły się na tle wieczornego w napis "Świetlana ojczyzna".

W trakcie imprezy wyświetlono również zdjęcie Kim Dzong Una obejmującego się z Mun Dze Inem podczas spotkania obu przywódców 27 kwietnia.

Główną atrakcją wieczoru były pokazy z udziałem dziesiątek tysięcy ludzi, tańczących i tworzących żywe mozaiki za pomocą trzymanych w rękach kolorowych plansz.

Masowe Igrzyska, które po raz pierwszy odbyły się we wrześniu 2013 roku, mają potrwać do października.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze