Liga Narodów: Turcy dokonali niemożliwego! W cztery minuty odwrócili losy meczu i pokonali Szwedów

Reprezentacja Turcji w imponującym stylu odwróciła losy meczu Ligi Narodów ze Szwedami. Podopieczni Mircei Lucescu przegrywali już 0:2, jednak za sprawą gola Hakana Çalhanoğlu i dubletu Emre Akbaby przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w doliczonym czasie gry!

Wynik spotkania został otwarty w 35. minucie, gdy znajdujący się z lewej strony pola karnego Turków Ludwig Augustinsson podał głową do stojącego przed bramką Isaaca Kiese Thelina, a napastnik Szwedów pokonał stojącego w niej Sinana Bolata. Zrobił to jednak na dwa razy, gdyż jego pierwsze uderzenie odbiło się od słupka i dopiero dobitka minęła postawną nogę interweniującego Caglara Söyüncü i wpadła do siatki.

Drugi cios Szwedzi wyprowadzili cztery minuty po przerwie, kiedy iście atomowym uderzeniem z odległości około 22 metrów popisał się Viktor Claesson. Skrzydłowy zbiegł z piłką do środka, po czym mocno posłał ją w kierunku lewego słupka tureckiej bramki, nie dając bramkarzowi szans na efektywną obronę.

Bramkę kontaktową, również w pięknym stylu, zdobył w 51. minucie zawodnik AC Milan Hakan Çalhanoğlu. Pomocnik przyjął piłkę z lewej strony pola karnego, wypuścił ją sobie w bok i precyzyjnym, płaskim strzałem w boczną siatkę dał swojej drużynie nadzieję na wywalczenie korzystnego rezultatu.

Nadzieje nie okazały się płonne, gdyż do wyrównania w 88. minucie doprowadził Emre Akbaba, który na boisku pojawił się w drugiej połowie. Kapitalną asystą popisał się Cenk Tosun, który efektownie zgrał piłkę do wbiegającego w pole karne kolegi, a ten mocnym strzałem na bliższy słupek zdobył swoją pierwszą w tym meczu bramkę. Pierwszą i nie ostatnią, ponieważ w doliczonym czasie gry, to właśnie on zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Tym samym Turcy zanotowali pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów.

Szwecja - Turcja 2:3 (1:0)

Bramki: Thelin 35, Claesson 49 - Çalhanoğlu 51, Akbaba 88, 90+2

Szwecja: Robin Olsen - Mikael Lustig (78. Emil Krafth), Pontus Jansson, Victor Lindelof, Ludwig Augustinsson - Jimmy Durmaz (71. Marcu Rohden), Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Viktor Claesson - Isaac Kiese Thelin, Marcus Berg

Turcja: Sinan Bolat - Zeki Celik, Kaan Ayhan, Caglar Söyüncü, Ömer Bayram - Mehmet Topal (62. Emre Akbaba), Okay Yokuslu - Cengiz Ünder (77. Serdar Gürler) - Oguzhan Özyakup, Hakan Çalhanoğlu (86. Yunus Malli) - Cenk Tosun

Sędzia: Jesús Gil Manzano (Hiszpania).