Turniej WTA w Hiroszimie: Skreczowała Putincewa, Polki rozpoczynają we wtorek

Z powodu kontuzji pleców Julia Putincewa nie dokończyła meczu ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą w 1. rundzie turnieju WTA w Hiroszimie. Gra została przerwana po pierwszym secie, przegranym 2:6 przez tenisistkę z Kazachstanu. We wtorek w Japonii wystąpią Polki.

Putincewa była rozstawiona z "trójką" w zawodach na kortach twardych (pula nagród 250 tysięcy dolarów).

W innych poniedziałkowych spotkaniach Australijka Ajla Tomljanovic (5.) wygrała z Francuzką Fioną Ferro 6:4, 6:1, a Chinka Saisai Zheng (7.) pokonała Amerykankę Alison Riske 7:5, 6:4.

We wtorek w pierwszej rundzie (1/16 finału) Magdalena Fręch zagra z "jedynką" Chinką Zhang Shuai, zaś Magda Linette (8.) ze Szwedką Johanną Larsson. W eliminacjach odpadła Urszula Radwańska.

W grze podwójnej Alicja Rosolska i Japonka Miharu Imanishi spotkają się w pierwszym meczu (1/8 finału) z reprezentantkami gospodarzy Momoko Kobori i Ayano Shimizu.