Dramat Patryka Dudka! Złamanie ręki i koniec sezonu

Żużel
Dramat Patryka Dudka! Złamanie ręki i koniec sezonu
fot. Cyfrasport

Jak poinformował na swojej stronie internetowej Falubaz Zielona Góra, żużlowiec tego klubu, uczestnik cyklu Grand Prix, Patryk Dudek złamał rękę w meczu ligi szwedzkiej.

W 11. biegu spotkania Dackarna Malilla - Vastervik Speedway jeżdżący w miejscowym zespole Dudek najechał na tylne koło motocykla Petera Ljunga i upadł na tor. Polak został przewieziony do szpitala. Jak poinformował jego menedżer Krystian Plech, złamał rękę.

"Patryk jest w drodze na RTG. Niestety w najbliższych szpitalach prześwietlenie możliwe jest rano, dlatego team udaje się do Vaxjo, oddalonego od Malilli o 90 km. Złamana została prawa ręka, lecz na szczęście nie jest to złamanie otwarte" - napisał na Twitterze Plech.

Kontuzja Dudka oznacza, że raczej niemożliwy będzie jego występ w barażowym dwumeczu Falubazu z drugim zespołem 1. ligi, którego stawką będzie prawo występu w przyszłym sezonie w ekstralidze.

Żużlowiec z Zielonej Góry, ubiegłoroczny wicemistrz świata, był ostatnio w świetnej formie. W sobotę wygrał turniej GP w Krsku i w klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje piąte miejsce.

 

 

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie