MŚ w strzelectwie: Daniluk 16. w pistolecie centralnego zapłonu

Piotr Daniluk (Flota Gdynia) zajął 16.miejsce w południowokoreańskim Changwon w strzeleckich mistrzostwach świata w pistolecie centralnego zapłonu na 25 m. Zwyciężył Brazylijczyk Julio Almeida - 295 pkt.

Srebrny medal wywalczył Chińczyk Yongde Jin, a brązowy Niemiec Christian Reitz. Obaj uzyskali po 293 pkt, jednakże Jin miał 13 "iksów" natomiast Reitz o cztery mniej.

Drugi z Polaków Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) był w stawce 53 zawodników 25. Drużynowo zwyciężyli Chińczycy - 870 pkt przed Koreą Płd. i Francją - po 866 pkt.

W strzelaniu z karabinu na 300 m z trzech postaw Triumfowała Niemka Lisa Mueller przed koleżanką z ekipy Jolyn Beer. Obie ustanowiły rekord świata - 1161 pkt. Złoto przypadło mającej 37 "iksów" Mueller. Trzecia była Szwedka Elin Ahlin - 1159 pkt. Na 19.miejscu sklasyfikowana została Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław) - 1159, na 21. Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) - 1128, a na 26. Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) - 1108.

Drużynowo Polki były ósme - 3365 pkt. Zwyciężyły Niemki 3469 (rekord świata) przed Austriaczkami - 3436 oraz Szwajcarkami - 3429.

Polska z sześcioma medalami, jednym złotym trzema srebrnymi i dwoma brązowymi, plasuje się na 15. miejscu w tabeli medalowej. Prowadzą Chiny 18-13-6 przed Koreą Płd. 10-11-8 i Rosją 9-9-17. Na podium stanęli reprezentanci 35 krajów.