Finlandia zamrożona na pięć dni! Kolejny absurd w terminarzu MŚ w siatkówce

Twórcy regulaminu i terminarza mistrzostw świata siatkarzy 2018 w wielu aspektach przekroczyli granice absurdu. Jedną z ofiar ich pomysłów stała się grająca w "polskiej" grupie D reprezentacja Finlandii.

W jednym z dwóch meczów otwarcia MŚ siatkarzy współgospodarze turnieju Bułgarzy pokonali w Warnie Finów 3:0. W tym samym czasie, na Foro Italico w Rzymie Włosi – również w trzech setach – uporali się z Japończykami. Po tych meczach, nie wiedzieć czemu gospodarze zafundowali kibicom dwa dni przerwy od sportowej rywalizacji .

Mistrzostwa na dobre rozkręciły się w środę 12 września, gdy dla odmiany spragnionym emocji sympatykom siatkówki zaserwowano aż... dziesięć spotkań.

Siatkarze Bułgarii, Włoch i Japonii powrócili do rywalizacji w czwartek, a Finowie na swój kolejny mecz muszą jeszcze poczekać do piątku.

Podopieczni  trenera Tuomasa Sammelvuo zagrają więc dopiero po pięciu dniach od meczu otwarcia – w piątek o godzinie 16.00, a rywalem będzie reprezentacja Kuby. W kolejnym meczu zmierzą się w sobotę z reprezentacją Polski. Czy tak długa przerwa w grze odbije się na dyspozycji fińskich siatkarzy?