Hiszpańska Agencja Antydopingowa: Czeryszew uwolniony od podejrzeń

Piłka nożna
Hiszpańska Agencja Antydopingowa: Czeryszew uwolniony od podejrzeń
fot. PAP

- Denis Czeryszew został uwolniony od podejrzeń - oświadczył rzecznik Hiszpańskiej Agencji Antydopingowej (AEPSAD), prowadzącej dochodzenie w sprawie rosyjskiego piłkarza, któremu zarzucano stosowanie niedozwolonych środków.

- Dochodzenie zakończono, decyzję przekazano zawodnikowi, Rosyjskiej Agencji Antydopingowej i Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Czeryszew został uwolniony od podejrzeń - napisano w oficjalnym komunikacie.

Postępowanie wyjaśniające wszczęto - jak informował rosyjski dziennik "Sport-Express" - na podstawie informacji, jaką w czerwcu 2017 roku w jednym z wywiadów prasowych ujawnił ojciec piłkarza, były zawodnik Dmitrij Czeryszew.

Jego zdaniem syn, gdy występował w hiszpańskim zespole Villarreal miał aplikowane zastrzyki z hormonem wzrostu. Taka "kuracja" bez oficjalnego pozwolenia na jej stosowanie wydanego przez uprawnionych lekarzy jest traktowana jako doping i może być zagrożona karą dyskwalifikacji do czterech lat.

Teraz Czeryszew senior jednak nie potwierdził swoich słów. Oświadczył, że jego wypowiedź została źle zinterpretowana przez dziennikarzy.

Sam zawodnik, który był jednym z bohaterów mistrzostw świata w Rosji, gdzie strzelił cztery bramki, a "Sborna" dotarła do ćwierćfinału twierdził, że sprawa go bezpośrednio nie dotyczy.

- Lepiej wszystko zostawić lekarzom, którzy postępują zgodnie z przepisami - powiedział. - Z mojej strony wszystko było uczciwe, nigdy nie zażywałem żadnych zabronionych substancji - oświadczył zawodnik Villarreal, wypożyczony do Valencii.

SF, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze