MŚ w siatkówce: Wielki hit dla USA! Serbia na kolanach po pięciu setach

W środę na parkietach siatkarskich mistrzostw świata rozegrano aż dziesięć spotkań, a na zakończenie czekała na nas wisienka na torcie. W wielkim hicie grupy C reprezentacja USA wygrała 3:2 po pięciosetowym thrillerze z Serbią.

Spotkanie USA i Serbii było zapowiadane jako jeden z największych hitów pierwszej serii gier na włosko-bułgarskim mundialu. Brązowi medaliści byli nieznacznym faworytem, jednak obie ekipy długo badały swoje możliwości. Po serii błędów Amerykanów, Serbia dość nieoczekiwanie wysoko wygrała pierwszego seta - do 15-stu.

Po zmianie stron sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła i to Jankesi pod batutą Matta Andersona zagrali koncert, ogrywając mocnych rywali do 14-stu. Wyrównana była dopiero trzecia partia, wygrana przez zespół z Bałkanów 25:21. Amerykanie zmobilizowali się i doprowadzili do decydującej partii.

To natchnęło ekipę Johna Sperawa, która świetnie rozpoczęła piątego seta od prowadzenia 4:0. Najlepiej punktującymi zawodnikami z 19 oczkami na koncie byli Anderson i Uros Kovacevic po stronie Serbii. Oba zespoły jednak znalazły się za plecami Rosji i Kamerunu.

USA - Serbia 3:2 (15:25, 25:14, 21:25, 25:20, 15:10)