MŚ w siatkówce: Szybkie zwycięstwo reprezentacji Polski

W swym drugim spotkaniu na mistrzostwach świata siatkarzy 2018 Polska pokonała w Warnie reprezentację Portoryko 3:0. To drugie zwycięstwo podopiecznych Vitala Heynena na tym turnieju.

Pierwszy mecz turnieju, w którym Polacy zmierzyli się z odmłodzoną drużyną Kuby, miał być lekki, łatwy i przyjemny. Tak jednak nie było, bo rywale wykorzystali przestój w grze biało-czerwonych i zademonstrowali swe niemałe umiejętności i potencjał. Ostatecznie Polacy wygrali to starcie 3:1. W czwartek, w swym drugim meczu na tegorocznych mistrzostwach świata przyszło im zagrać z drugim przedstawicielem Karaibów – reprezentacją Portoryko. Podopieczni Oswalda Camerona gładko ulegli na inaugurację ekipie Iranu 0:3.

Tym razem polscy siatkarze nie mieli większych kłopotów z pokonaniem rywali. Spotkanie nie miało wielkiej historii, a każdy z trzech krótkich setów (25:14, 25:12, 25:15) miał podobny przebieg. Rywale dotrzymywali biało-czerwonym kroku jedynie w pierwszych akcjach, a po przerwach technicznych Polacy odjeżdżali rywalom. Trener Heynen mocno rotował składem, ale bez względu na zawodników przebywających aktualnie na parkiecie, mistrzowie świata pokazywali różnicę przynajmniej dwóch klas.

W tej sytuacji dogłębna analiza statystyk nie ma większego sensu. Przytoczmy tylko te najważniejsze: atak 39–24, blok 10–3, zagrywka 11–0! Najlepiej punktowali: Aleksander Śliwka (13), Mateusz Bieniek (12), Jakub Kochanowski (11) – Polska; Maurice Torres (8) – Portoryko.

W piątek polscy siatkarze mają dzień przerwy. Kolejny mecz rozegrają w sobotę 15 września, a ich rywalem będzie Finlandia (godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat).

Polska – Portoryko 3:0 (25:14, 25:12, 25:15)

Polska: Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Damian Schulz, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka – Paweł Zatorski (libero) oraz Bartosz Kwolek, Dawid Konarski,  Fabian Drzyzga, Damian Wojtaszek (libero).
Portoryko: Maurice Torres, Angel Perez, Eddie Rivera, Jonathan Rodriguez, Jessie Colon, Sequiel Sánchez – Arnel Cabrera Rivera (libero) oraz Pablo Guzman, Dennis Del Valle (libero), Edgardo Goas, Ezequiel Cruz Lozada, Pedrito Sierra, Juan Vazquez.

Relacja zakończona

Polska – Portoryko 3:0 (25:14, 25:12, 25:15) Zdecydowane zwycięstwo reprezentacji Polski! Aleksander Śliwka skutecznym atakiem zakończył mecz.

Polska – Portoryko 2:0, 24:14 Piłka meczowa dla reprezentacji Polski.

Polska – Portoryko 2:0, 23:14 Skuteczny atak Jakuba Kochanowskiego.

Polska – Portoryko 2:0, 21:12 Dawid Konarski - as serwisowy.

Polska – Portoryko 2:0, 19:11 Aleksander Śliwka obił blok rywali.

Polska – Portoryko 2:0, 18:10 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

Polska – Portoryko 2:0, 16:8 Osiem punktów przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Portoryko 2:0, 14:7 Skuteczny blok Polaków. Powtarza się historia z poprzednich setów, polscy siatkarze odskoczyli rywalom po pierwszej przerwie.

Polska – Portoryko 2:0, 10:5 Dwie piłki po przerwie dla Polaków.

Polska – Portoryko 2:0, 8:5 Aleksander Śliwka przepchnął piłkę na siatce i ustalił wynik na pierwszej przerwie. Trzy oczka przewagi Polaków.

Polska – Portoryko 2:0, 7:5 Mateusz Bieniek ze środka.

Polska – Portoryko 2:0, 5:4 Maurice Torres zaatakował po bloku Polaków.

Polska – Portoryko 2:0, 4:2 Jakub Kochanowski - as serwisowy.

Polska – Portoryko 2:0, 2:2 Obie ekipy rozpoczęły trzecią partię.

Polska – Portoryko 2:0 (25:14, 25:12) Bartosz Kwolek skutecznym atakiem zakończył drugą partię.

Polska – Portoryko 1:0, 24:12 Sequiel Sanchez przestrzelił zagrywkę. Piłka setowa dla Polski.

Polska – Portoryko 1:0, 21:11 Dziesięć oczek zaliczki Polaków.

Polska – Portoryko 1:0, 20:11 Aleksander Śliwka zablokował atak Maurice Torresa.

Polska – Portoryko 1:0, 19:11 Druga przerwa na prośbę trenera ekipy Portoryko.

Polska – Portoryko 1:0, 18:11 Maurice Torres zaatakował po bloku, ale biało-czerwoni utrzymują przewagę.

Polska – Portoryko 1:0, 16:7 Grzegorz Łomacz zaskoczył rywali zagrywką. Dziewięć oczek przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Portoryko 1:0, 14:6 Seria Polaków po pierwszej przerwie...

Polska – Portoryko 1:0, 12:6 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

Polska – Portoryko 1:0, 11:6 Jakub Kochanowski skutecznie ze środka.

Polska – Portoryko 1:0, 10:6 Trener Oswald Antonetti Cameron poprosił o czas.

Polska – Portoryko 1:0, 8:6 Dwa oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Portoryko 1:0, 6:4 Skuteczny atak Aleksandra Śliwki.

Polska – Portoryko 1:0, 3:1

Statystyki pierwszej partii:

Polska – Portoryko 1:0, 2:0 Rozpoczął się set numer dwa.

Polska – Portoryko 1:0 (25:14) Zdecydowane zwycięstwo reprezentacji Polski!

Polska – Portoryko 0:0, 24:13 Piłka setowa dla Polski!

Polska – Portoryko 0:0, 22:11 Wielkie poświęcenie Portorykańczyków, Maurice Torres skakał przez bandę po zagrywce Polaków, ale punkt dla biało-czerwonych.

Polska – Portoryko 0:0, 21:11 Skutecznie zaatakował z lewego skrzydła Aleksander Śliwka. Trener Oswald Antonetti Cameron poprosił o drugi czas.

Polska – Portoryko 0:0, 20:10 Jessie Colon zaatakował w aut. Już dziesięć punktów przewagi biało-czerwonych.

Polska – Portoryko 0:0, 19:10 Skuteczny atak Jakuba Kochanowskiego.

Polska – Portoryko 0:0, 18:9 Polacy powiększają przewagę!

Polska – Portoryko 0:0, 16:8 Grzegorz Łomacz po raz kolejny bezpośrednio z zagrywki! Osiem oczek zaliczki Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Portoryko 0:0, 15:8 Grzegorz Łomacz – as serwisowy.

Kibice, jesteście wspaniali! Mocne wsparcie dla polskich siatkarzy

Polscy siatkarze rozpoczęli zmagania w finałach mistrzostw świata 2018. W Warnie mogą się czuć niemal tak dobrze, jak na polskich parkietach. Z trybun Pałacu Kultury i Sportu wspiera ich spora grupa polskich kibiców. Biało-czerwona hala! Kilka tysięcy kibiców dopingowało reprezentację podczas pierwszego meczu na mistrzostwach świata, w którym Polska pokonała Kubę 3:1.

Polska – Portoryko 0:0, 13:8 Zablokowany Maurice Torres. Trener Portorykańczyków poprosił o przerwę.

Polska – Portoryko 0:0, 12:8 Eddie Rivera zaatakował w aut.

Polska – Portoryko 0:0, 10:6 Problemy Portorykańczyków na przyjęciu.

Polska – Portoryko 0:0, 8:5 Aleksander Śliwka - as serwisowy. Trzy punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Portoryko 0:0, 6:4 Mateusz Bieniek z przesuniętej krótkiej.

Polska – Portoryko 0:0, 4:3 Dotknięcie siatki po polskiej stronie.

Polska – Portoryko 0:0, 2:2 Rozpoczynamy drugi mecz polskich siatkarzy na mistrzostwach świata 2018.

Polska: Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Damian Schulz, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka – Paweł Zatorski (libero).
Portoryko: Maurice Torres, Angel Perez, Eddie Rivera, Jonathan Rodriguez, Jessie Colon, Sequiel Sánchez – Arnel Cabrera Rivera (libero).

Sędziowie: Ali Fadili (Maroko) – Nathanon Sowapark (Tajlandia).

Cień Torresa z ZAKSY! Koszmarny występ byłego gwiazdora PlusLigi

W spotkaniu mistrzostw świata siatkarzy Iran - Portoryko (3:0) fatalny występ zaliczył Maurice Torres. 27-letni atakujący był cieniem zawodnika, który w poprzednim sezonie na parkietach PlusLigi występował w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Portorykańczyk w minionym sezonie wywalczył z ZAKSĄ wicemistrzostwo Polski. W nadchodzących rozgrywkach wystąpi we Włoszech, w ekipie Sempre Volley Padwa.

– Zamierzam pomóc w rozpracowaniu Polaków. W PlusLidze miałem okazję grać przeciwko wielu reprezentantom Polski i to jest mój atut. Biało-Czerwoni to jednak taki zespół, który nawet jeśli masz dobrze rozpisany, to musisz pozostać bardzo czujny i myślę, że to będzie ważne jutro – mówił po pierwszym meczu Maurice Torres.

Czas na hymny obu państw.

Mistrzostwa świata w siatkówce: Pogrom w polskiej grupie!

W rozegranym w Warnie drugim meczu "polskiej" grupy D mistrzostw świata siatkarzy Iran pewnie pokonał 3:0 reprezentację Portoryko. W kolejnym spotkaniu w tej grupie Polska zagra z Kubą. W niedzielę w meczu otwarcia mistrzostw świata siatkarzy Bułgaria wygrała 3:0 z Finlandią. Na kolejne spotkania grupy D trzeba było poczekać dwa dni.

MŚ w siatkówce: Trudne wejście w turniej! Polska ograła Kubę

W swym pierwszym meczu na mistrzostwach świata siatkarzy reprezentacja Polski wygrała z Kubą 3:1. Biało-czerwoni w pierwszej fazie rywalizują w grupie D w Warnie, a ich kolejnym rywalem będzie w czwartek reprezentacja Portoryko. Polacy, którzy na rozgrywanych w Bułgarii i we Włoszech mistrzostwach świata grają w roli obrońców tytułu, są również faworytem rozgrywek grupy D.

Polska - Portoryko: Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Polska - Portoryko to drugie spotkanie dla naszych reprezentantów na mistrzostwach świata w siatkówce. Jak zaprezentują się podopieczni Vitala Heynena? Transmisja meczu Polska - Portoryko w Polsacie Sport i Super Polsacie. W swoim pierwszym meczu Polacy zmierzyli się z Kubańczykami. Ostatecznie wygrali 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14).

Witamy w relacji na żywo z meczu MŚ siatkarzy 2018 Polska – Portoryko. Początek spotkania o godzinie 16.00.