Największą niespodzianką jest postawa młodego reprezentanta Niemic Rudolfa Mollekera, który w kończącym półfinały meczu pewnie ograł Włocha Roberto Markorę. Dzięki temu zwycięstwu ma szansę zadebiutować w drugiej setce singlowego rankingu ATP. Urodzony na Ukrainie Molleker nie ukrywa, że jego celem jest uzbieranie w tym roku jeszcze tylu punktów, które pozwolą mu na grę w kwalifikacjach Australian Open.

 

W meczu o awans do finału młody Niemiec zmierzy się ze starszym zaledwie o kilkanaście miesięcy Hiszpanem Alejandro Davidovichem-Fokiną. To triumfator juniorskiego turnieju na Wimbledonie sprzed roku, ale do turnieju głównego w Szczecinie musiał przebijać się przez kwalifikacje.

 

W drugim półfinale inny triumfator kwalifikacji Facundo Arguello z Argentyny zmierzy się ze swym rodakiem Guido Andreozzim – ostatnim rozstawionym tenisistą, który pozostał w grze. Dla Arguello to już drugi półfinał w Szczecinie. Poprzednio w 2014 r. przegrał z Janem-Lennardem Struffem.

 

- Znamy się dobrze, jesteśmy przyjaciółmi – zapowiedział mecz z Andreozzim.

 

W półfinale debla polsko-słowacka para Karol Drzewiecki i Filip Polasek pokonała rozstawionych z dwójką Romaina Arneodo z Monako i Jonathana Eysserica z Francji 6:4, 3:6, 10:6 i o triumf w turnieju zagrają z Argentyńczykami Guido Andreozzim i Guillermo Duranem.

Wyniki ćwierćfinałów: 
Alejandro Davidovich-Fokina (Hiszpania) – Gianluigi Quinzi (Włochy) 7:6 (7:3), 0:6, 6:4 Rudolf Molleker (Niemcy) – Roberto Marcora (Włochy) 6:3, 6:4 Guido Andreozzi (Argentyna, 4) – Aleksej Watutin (Rosja) 7:5, 1:6, 6:1 Facundo Arguello (Argentyna) – Rogerio Dutra Silva (Brazylia) 4:6, 6:3, 6:2