MŚ w jeździectwie: Złoty medal w ujeżdżeniu dla Niemiec

Inne
MŚ w jeździectwie: Złoty medal w ujeżdżeniu dla Niemiec
fot. PAP

Reprezentacja Niemiec zdobyła w amerykańskim Tryon złoty medal jeździeckich mistrzostw świata w ujeżdżeniu. Srebrny przypadł USA, a brązowy W. Brytanii. Polacy nie startowali w tej konkurencji.

Niemcy obroniły tytuł wywalczony przed czterema laty we francuskim Caen. Druga lokata przypadła wtedy W. Brytanii, a trzecia Holandii.

Niezwykle szczęśliwa była po zakończeniu konkursu 39-letnia Isabell Werth.

"To dla mnie coś szczególnego. Jest to bowiem mój ósmy złoty medal mistrzostw świata, a piąty drużynowo. Może poprawię ten bilans, bo w programie są jeszcze dwa konkursy nagradzane medalami.

Moją klacz Bella Rose trapiły w ostatnich latach kontuzje. Teraz była w życiowej formie. Po mistrzostwach świata we Francji przed czterema laty "wypadła" ze startów. Pojechała potem tylko zawody Puchary Świata w Stuttgarcie, po których pauzowała przez 3,5 roku" - powiedziała Werth.

Organizatorzy w trosce o zdrowie koni i zawodników, w porozumieniu ze Międzynarodową Federacją Jeździecką (FEI) skreślili z programu rywalizacji rajd długodystansowy. Do zawodów zgłosiło się 131 zawodników i zawodniczek oraz 29 drużyn. Decydujący wpływ na decyzję miały panujące w Tryon wysoka temperatura oraz gwałtowny, utrzymujący się przez dłuższą część dnia wiatr.

W mistrzostwach uczestniczy skromna ekipa Biało-Czerwonych. Krzysztof Ludwiczak (KJ Heaa Turek) wystartuje na koniu Stalango 2 w skokach przez przeszkody, Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) na Banderasie we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, natomiast Piotr Mazurek (SLKS Książ) w powożeniu zaprzęgami 4-konnymi. Do dyspozycji ma: Bandara, Bankiera, Blizarda, Erazmusa i Erika.

Wyniki:

Ujeżdżenie - konkurs drużynowy:

1. Niemcy          242,950 proc.
   (Jessica von Bredow/TSFDalera BB, Dorothee Schneider/Sammy Davis Jr.,
    Soenke Rothenberger/Cosmo, Isabell Werth/Bella Rose)
2. USA             233,136
   (Steffen Peters/Suppenkasper, Adrienne Lyle/Salvino,
    Kasey Perry-Glass/Goerklingaards Dublet, Laura Graves/Verdades)
3. W.Brytania      229,628
   (Spencer Vilton/Super Nova II, Emile Faurie/Donno di Maggio,
    Carl Hester/Hawtins Delicato, Charlotte Dujardin/ Mount St John Freestyle)
4. Szwecja         229,456
5. Holandia        223,664
6. Hiszpania       220,186

Startowało 15 drużyn

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze