MŚ w siatkówce: Gospodarze rozbili Portoryko

Siatkówka

Reprezentacja Bułgarii nie dała szans Portorykańczykom w meczu grupy D siatkarskich mistrzostw świata. Gospodarze bez trudu pokonali rywali 3:0 (25:16, 25:18, 25:21).

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki. Po szybkim zwycięstwie nad Finlandią 3:0 przyszedł jednak czas na porażkę z Iranem 1:3. W piątek musieli zmierzyć się z innym zespołem, który nie należy do faworytów. Podopieczni Plamena Konstantinowa nigdy wcześniej nie mieli okazji mierzyć się z ekipą z Portoryko w oficjalnym spotkaniu. Można było się jednak spodziewać, że nie będzie to dla nich równorzędny rywal.

Stwierdzenie to udowodnił już pierwszy set wygrany przez gospodarzy 25:16. Podobnie przebiegała druga partia. Bułgarzy nie dali swoim przeciwnikom żadnych szans również w następnym secie i w mgnieniu oka rozstrzygnęli losy spotkania.

To drugie zwycięstwo reprezentacji Bułgarii na tym turnieju. Sześć zgromadzonych punktów pozwala gospodarzom zajmować trzecie miejsce w tabeli grupy D. W następnym spotkaniu zmierzą się oni z Kubą, która jak dotąd jeszcze nie wygrała.

Bułgaria - Portoryko 3:0 (25:16, 25:18, 25:21)

Bułgaria: Svetoslav Gotsev, Nikolay Uchikov, Georgi Seganov, Valentin Bratoev, Viktor Yosifov, Nikolay Penchev, Teodor Salparov (L) oraz Rozalin Penchev, Teodor Todorov

Portoryko: Pablo Guzman, Angel Perez, Maurice Torres, Sequiel Sánchez, Jonathan Rodriguez, Jessie Colon, Dennis Del Valle (L) oraz      Edgardo Goas, Pedro Nieves, Eddie Rivera, Ezequiel Cruz Lozada, Arnel Cabrera Rivera (L)

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie