PŚ w żeglarstwie: Polacy w wyścigach medalowych w dwóch klasach

Inne
PŚ w żeglarstwie: Polacy w wyścigach medalowych w dwóch klasach
fot. PAP

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er oraz Radosław Furmański w RS:X awansowali do medalowych wyścigów regat żeglarskiego Pucharu Świata na akwenie olimpijskim w japońskiej Enoshimie. Z powodu zbyt słabego wiatru w piątek się nie ścigali.

Tego dnia odbył się tylko jeden wyścig - szósty w klasie Laser Standard. Najlepszy z Polaków Tadeusz Kubiak zajął w nim 35. miejsce i tę lokatę zajmuje też w klasyfikacji generalnej. W czwartek niekorzystne warunki pogodowe również pokrzyżowały szyki organizatorom.

Przybytek i Kołodziński zachowali drugą lokatę w klasie 49er i w sobotę rywalizować będą o medale. Biało-czerwoni mają tyle samo punktów co prowadzący Brytyjczycy James Peters i Fynn Sterritt. Wicemistrzowie Europy Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki zakończyli udział w regatach na 15. miejscu.

Furmański jest z kolei piąty w klasie RS:X. Ma 61 punktów i do lidera - wicemistrza świata Holendra Kirana Badloe - traci 28, a do podium - 18. Na 17. pozycji sklasyfikowany został Maciej Kluszczyński.

Nic nie zmieniło się też w klasie 470. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar w dalszym ciągu są na trzecim miejscu. Polki tracą pięć punktów do liderek - Włoszek Benedetty Di Salle i Alessandry Dubbini. Jeśli w sobotę utrzymają się w pierwszej dziesiątce, wystąpią dzień później w wyścigu medalowym.

Szansę zakwalifikowania się do finałowego wyścigu ma także Magdalena Kwaśna, która zajmuje 11. miejsce w klasie Laser Radial. Na 23. pozycji jest Agata Barwińska, a prowadzi Brytyjka Alison Young.

Regaty potrwają do niedzieli.

SF, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie