Rocky Boxing Night: Długo wyczekiwany debiut w Koninie!

Sporty walki
Rocky Boxing Night: Długo wyczekiwany debiut w Koninie!
fot. PAP

Już 9 listopada w Koninie odbędzie się gala Rocky Boxing Night. W walce wieczoru wystąpi Kamil Gardzielik (8-0, 3 KO), a podczas wydarzenia dojdzie również do konfrontacji debiutującego w zawodowym boksie Igora Jakubowskiego (0-0) z niepokonanym Oleksiim Zhukiem (2-0).

Dla Gardzielika występ w Koninie będzie dziewiątym zawodowym pojedynkiem. Do tej pory 26-latek okazywał się w ringu bezbłędny i cały czas pozostaje niepokonany. W 2018 roku stoczył już dwie zwycięskie walki - w Poznaniu przed czasem wygrał z Giorgim Jincharadze, a w Kościerzynie jednogłośną decyzją sędziów okazał się lepszy od Damiana Mielewczyka.

W Koninie dojdzie także do długo wyczekiwanego debiutu w zawodowym boksie. Po raz pierwszy w tej formule zaprezentuje się utytułowany polski olimpijczyk Igor Jakubowski. Do jego osiągnięć należą m.in. wicemistrzostwo Europy z 2015 roku, trzykrotne mistrzostwo Polski seniorów oraz udział na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016. Już 9 listopada przed własną publicznością Jakubowski zmierzy się z Oleksiim Zhukiem, który w czerwcu w Legionowie pokazał się z dobrej strony pokonując decyzją sędziów Piotra Gruchałę.

Podczas wydarzenia w Koninie okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymają również Kewin Gruchała, Paweł Czyżyk oraz lokalni pięściarze boksu olimpijskiego.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze