WTA w Hiroszimie: Porażka Linette w ćwierćfinale

Rozstawiona z numerem ósmym Magda Linette przegrała z Chinką Wang Qiang 2:6, 2:6 w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA w Hiroshimie. Spotkanie było opóźnione i przerywane z powodu opadów deszczu.

Linette dobrze rozpoczęła mecz, szybko wyglądając dwa gemy. W trzecim popełniła jednak aż cztery podwójne błędy serwisowe. Zresztą podanie było w piątek jej piętą achillesową.

Wang wygrała później osiem gemów z rzędu, miała też kontrolę nad przebiegiem zawodów w drugim secie. Wprawdzie przy stanie 2:5 Polka obroniła dwie piłki meczowe, a ponadto miała dwie okazje na przełamanie rywalki, jednak Chinka ostatecznie rozstrzygnęła tego gema i całe spotkanie na swoją korzyść.

W pierwszej rundzie singla odpadła Magdalena Fręch, a w eliminacjach - Urszula Radwańska.

Z kolei w ćwierćfinale gry podwójnej Alicja Rosolska i Japonka Miharu Imanishi przegrały z Rosjanką Walerią Sawinych i Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo.

Wynik ćwierćfinału:

Wang Qiang (Chiny, 4) - Magda Linette (Polska, 8) 6:2, 6:2.
 Zhang Shuai (Chiny, 1) - Zarina Dijas (Kazachstan, 6) 6:4, 7:5
 Amanda Anisimova (USA) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:3, 6:1
 Ajla Tomljanovic (Australia, 5) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) przerwany w pierwszym gemie z powodu deszczu