Challenger ATP w Szczecinie: Drzewiecki i Polasek najlepsi w deblu

Tenis
Challenger ATP w Szczecinie: Drzewiecki i Polasek najlepsi w deblu
fot. PAP

Polsko-słowacka para Karol Drzewiecki i Filip Polasek wygrali deblowy turniej Pekao Szczecin Open. W finale pokonali Argentyńczyków Guido Andreozziego i Guillermo Durana 6:3, 6:4.

33-letni Polasek, to typowy deblista. Przed laty tworzył pary m.in. z Julianem Knowle czy Frantiskiem Cermakiem. Zdobył w karierze 11 tytułów w turniejach ATP. W 2012 r. był notowany na 20. miejscu deblowej listy. Potem miał pięć lat przerwy w grze, od 2013 r. do czerwca tego roku. W ciągu trzech miesięcy zdołał awansować na 237 miejsce deblowego rankingu, a zwycięstwo w Szczecinie pozwoli mu powrócić do drugiej setki.

 

- Miałem kłopoty z plecami. Nie mogłem skakać, nie mogłem biegać. Mogłem jedynie chodzić. W tym roku zagrałem w kilku turniejach w Niemczech i w Genui i poczułem, że jest dobrze – wyjaśnił długą absencję i powrót do kariery Słowak.

 

Młodszy o 11 lat Polak z Gorzowa Wielkopolskiego przed przybyciem do Szczecina był 350-tenisistą deblowego rankingu. Zdobywał punkty głównie w turniejach najniższej rangi.

 

W meczu przeciwko doświadczonym Argentyńczykom Polak ze Słowakiem dominowali od pierwszych gemów. W premierowej partii szybko objęli prowadzenie 4:0 i – mimo, iż rywale potem poprawili grę – seta zwyciężyli. Druga partia była wyrównana. O zwycięstwie pary Drzewiecki – Polasek zdecydowało przełamanie w ostatnim gemie. Serwis Durana wykorzystał Polasek zdobywając punkt agresywnym returnem po krosie.

 

- Tomek Bednarek i Mateusz Kowalczyk znają się z Filipem. Napisali do niego na whats-up’ie i zaproponowali, by ze mną zagrał. Tak się zeszliśmy na turniej w Szczecinie. Nauczyłem się od Filipa wiele i wiele jeszcze mam zamiar się nauczyć. Tym bardziej, że wygraliśmy tu wszystkie mecze i trzeba tą passę podtrzymywać – stwierdził Drzewiecki.

 

Słowak jednak nie jest pewien, czy uda im się grać dalej wspólnie. Jak przyznaje, jest w takim momencie kariery, że będzie planował swoje starty z tygodnia na tydzień.

 

W drodze do turniejowego zwycięstwa Polak ze Słowakiem wygrali m.in. z rozstawionymi z czwórką Włochami Simone Bolellim i Daniele Braccialim (ten pierwszy to deblowy mistrz Australian Open 2015) oraz turniejowym deblem numer dwa Romainem Arneodo z Monako i Jonathanem Eyssericem z Francji.

 

Drzewiecki jest ósmym Polakiem, który wygrał deblowy Pekao Szczecin Open. W latach 2001, 2003 i 2005 zwyciężali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, a potem w 2008 r. Dawid Olejniczak z Hiszpanem Davidem Marrero, rok później para Tomasz Bednarek – Mateusz Kowalczyk i w 2011 Marcin Gawron z Andrzejem Kapasiem.

 

Finał debla Pekao Szczecin Open

 

Karol Drzewiecki – Filip Polasek (Polska/Słowacja) – Guido Andreozzi – Guillermo Duran (Argentyna) 6:3, 6:4

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie