Walka Usyka i Bellew oficjalnie potwierdzona

Sporty walki
Walka Usyka i Bellew oficjalnie potwierdzona
fot. PAP/ITAR-TASS

To będzie jeden z najciekawszych pojedynków 2018 roku! Oleksandr Usyk (15-0, 11 KO) i Tony Bellew (30-2-1, 20 KO) zmierzą się 10 listopada na gali w Manchesterze.

Rozmowy w sprawie walki Usyka i Bellew trwały od tygodni. Promotor obu pięściarzy Eddie Hearn poinformował, że kontrakty zostały już podpisane. Walka odbędzie się w limicie kategorii junior ciężkiej. W puli będą pasy federacji WBA, WBO, WBC i IBF należące do Ukraińca.

 

 

- Przygotowywałem się do tej walki od dłuższego czasu. Jestem zachwycony, że ustaliliśmy wszystkie szczegóły. Nie mogę się doczekać pojedynku w Wielkiej Brytanii - stwierdził Usyk.

 

- To dla mnie ostateczny test. Nie ma trudniejszego rywala niż Usyk. On jest jednym z najgroźniejszych pięściarzy na świecie. To jednak dla mnie nic nowego, wszyscy powtarzają, że nie mogę tego zrobić ponownie. Wszyscy mówią, że zostanę szybko pobity, ale zobaczycie, że tak nie będzie - powiedział Bellew.

 

Usyk może się uważać za króla kategorii junior ciężkiej. W lipcu w finale World Boxing Super Series pokonał Murata Gassijewa (26-1, 19 KO) unifikując pasy WBA, WBO, WBC i IBF.

 

Bellew poprzednie dwie walki stoczył w kategorii ciężkiej. W marcu 2017 roku i maju 2018 roku pokonał Davida Haye’a (28-4, 26 KO).

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie