Liga Mistrzów: Atletico Madryt lepsze od drużyny Glika

Piłkarze AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, nie tak wyobrażali sobie początek fazy grupowej Ligi Mistrzów. W 1. kolejce przegrali u siebie z Atletico Madryt 1:2. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

Gospodarze z pewnością chcieli zmazać plamę z poprzedniego sezonu, kiedy nie wygrali ani jednego meczu w najbardziej prestiżowych rozgrywkach Starego Kontynentu. Początek meczu wskazywał, że może im się udać... Najpierw zaskakującym strzałem z 30 metrów popisał się Kevin N’Doram. Chociaż piłka minęła bramkę, to było to poważne ostrzeżenie dla graczy Atletico Madryt. W 18. minucie było już 1:0. W zamieszaniu pod bramką Jana Oblaka, które powstało po błędzie Saula Nigueza, najlepiej odnalazł się  Samuel Grandsir.

Goście szybko wzięli się w garść. W 31. minucie kilkoma szybkimi podaniami przedostali się z własnej połowy pod bramkę rywala, Diego Costa zgubił Kamila Glika i bez problemów pokonał Diego Benaglio. Już w doliczonym czasie gry goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jose Maria Gimenez uderzył głową w środek bramki i piłka po rękach Benaglio wpadła do siatki.

Na początku drugiej połowy Costa ponownie pokonał bramkarza. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego i bramki nie uznał. Gospodarze nie mieli wiele do powiedzenia. W samej końcówce bohaterem mógł zostać Glik. Polak uderzył głową po dośrodkowaniu z prawej strony boisko, jednak posłał piłkę obok słupka...

AS Monaco - Atletico Madryt 1:2 (1:2)
Bramki: Grandsir 18 - Costa 31, Gimenez 45+1

AS Monaco: Diego Benaglio - Djibril Sidibe, Kamil Glik, Jemerson, Benjamin Henrichs - Youri Tielemans, Kevin N'Doram, Jean Eudes Aholou (69. Adama Traore) - Samuel Grandsir (77. Moussa Sylla), Radamel Falcao, Nacer Chadli (58. Jordi Mboula)

Atletico Madryt: Jan Oblak - Juanfran, Diego Godin, Jose Maria Gimenez, Lucas Hernandez - Angel Correa (70. Thomas Lemar), Rodri, Saul Niguez, Koke - Diego Costa, Antoine Griezmann

Żółte kartki: Falcao, Sidibe, Traore - Gimenez, Costa

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.