Liga Mistrzów: FC Barcelona rozbiła PSV Eindhoven. Hat-trick Messiego!

FC Barcelona rozbiła przed własną publicznością PSV Eindhoven 4:0 w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania okazał się Lionel Messi, który popisał się hat-trickiem!

FC Barcelona i PSV Eindhoven stawiają na atak, dlatego kibice liczyli na gole w tym spotkaniu. Obie drużyny zmierzyły się do tej pory dwa razy w Lidze Mistrzów - w sezonie 1997/1998. Dwukrotnie padł remis 2:2.

- Trudno o dobry wynik na Camp Nou, ale czasami zdarzają się niespodzianki. Jeśli nie wyjdziemy na boisko z pozytywnym nastawieniem, to równie dobrze moglibyśmy zostać w Eindhoven - powiedział przed pierwszym gwizdkiem sędziego trener PSV Eindhoven Mark van Bommel. Jak się okazało, niespodzianki nie było.

Początkowo goście nie przestraszyli się Dumy Katalonii. W 8. minucie pierwszy groźny strzał oddał Gaston Pereiro. Później jeszcze kilka razy próbowali zagrozić bramce Marca-Andre ter Stegena, jednak stopniowo rosła przewaga gospodarzy, którzy  otworzyli wynik za sprawą niezawodnego Lionela Messiego. W 31. minucie Nick Viergever sfaulował przed polem karnym Ousmane Dembele, za co obejrzał żółtą kartkę. Do piłki podszedł Argentyńczyk i przepięknym technicznym strzałem pokonał Jeroena Zoeta. Dla Messiego było to  61. trafienie w fazie grupowej LM, dzięki czemu stał się samodzielnym rekordzistą.

W drugiej połowie Barcelona podkręciła tempo. W 60. minucie niewiele brakowało, by doszło do powtórki z pierwszej połowy. Viergever sfaulował Luisa Suareza. Kartki nie zobaczył, ale do rzutu wolnego podszedł Messi. Tym razem jednak się pomylił.  W 68. minucie bliski zdobycia bramki był Suarez, lecz po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki. Jak się okazało, był to początek koncertu Dumy Katalonii. W 75. minucie Dembele z łatwością minął trzech obrońców i precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał Zoeta. Sto dwadzieścia sekund później było już 3:0! Ivan Rakitić pięknym podaniem znalazł w polu karnym Messiego, uderzył z pierwszej piłki i pokonał bramkarza.

Barcelona kończyła mecz w dziesiątkę po tym, jak w 79. minucie z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Samuel Umtiti. Mimo gry w osłabieniu, strzeliła kolejnego gola. W końcówce spotkania po podaniu Suareza hat-tricka skompletował Messi!

FC Barcelona - PSV Eindhoven 4:0 (1:0)

Bramki: Messi 32, 77, 87, Dembele 75

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba - Ivan Rakitić (85. Arturo Vidal), Sergio Busquets, Philippe Coutinho (81. Clement Lenglet) - Lionel Messi, Luis Suarez, Ousmane Dembele (83. Arthur)

PSV Eindhoven: Jeroen Zoet - Denzel Dumfries, Daniel Schwaab, Nick Viergever (67. Nicolas Isimat-Mirin), Jose Tasende - Pablo Rosario (82. Erick Gutierrez), Jorrit Hendrix - Gaston Pereiro - Steven Bergwijn (78. Donyell Malen), Luuk de Jong, Hirving Lozano

Żółte kartki: Umtiti - Viergever, De Jong
Czerwona kartka: Umtiti (79, za drugą żółtą)

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.