Udany debiut Maradony w roli trenera meksykańskiego klubu

Od zwycięstwa 4:1 nad Cafetaleros de Tapachula rozpoczął znany przed laty argentyński piłkarz Diego Maradona, mistrz świata z 1986 roku, pracę w roli trenera drugoligowego klubu meksykańskiego Dorados Culiacan. Trzy bramki strzelił Ekwadorczyk Vinicio Angulo.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie, zaś Angulo na skompletowanie hat-tricka potrzebował zaledwie 17 minut. Na trybunach było nieco ponad 10 tysięcy kibiców. Obiekt może pomieścić dwa razy więcej ludzi.

Na początku września, na stanowisku szkoleniowca drużyny z Culiacan Maradona zastąpił Francisco Gameza. - To tylko jedno spotkanie, jeszcze nic nie osiągnęliśmy, lecz pokazaliśmy wspólnie, że potrafimy sobie radzić - uważa słynny Argentyńczyk.

Z dorobkiem sześciu punktów w siedmiu spotkaniach zespół Dorados zajmuje 10. miejsce w stawce 15 klubów. - Przyjazd Maradony sprawił, że w drużynie panuje inny nastrój, zawodnicy poczuli się bardziej swobodni. Wcześniej długo nie potrafiliśmy wygrać meczu - stwierdził Angulo.

57-letni Maradona w lipcu z kolei objął funkcję prezesa białoruskiego klubu Dynamo Brześć.