Podopieczni Jacka Paszulewicza przed starciem z Odrą mieli na swoim koncie cztery porażki z rzędu. Długo wydawało się, że GieKSa przerwie fatalną passę, ponieważ po ponad godzinie gry gospodarze prowadzili 2:0. Przyjezdnym udało się jednak doprowadzić do remisu, co oznacza, że utytułowany klub ze stolicy Górnego Śląska wciąż znajduje się w strefie spadkowej, a na zwycięstwo w lidze czeka od 18 sierpnia.

 

W przeciwieństwie do GKS-u Katowice, triumf odniosła Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która dosyć niespodziewanie pokonała będącą w czołówce Chojniczankę Chojnice 2:1. To z pewnością dobry wynik dla liderującego Rakowa Częstochowa, który w niedzielę zremisował 1:1 u siebie ze Stalą Mielec w ramach 10. serii spotkań.

 

Swój były klub skarcił z kolei Łukasz Szczepaniak, który popisał się dubletem w wygranym przez jego zespół wyjazdowym starciu z Chrobrym Głogów 3:2. Obecny piłkarz Puszczy Niepołomice jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował barwy tych pierwszych, a teraz walnie przyczynił się do ich porażki.

 

Wyniki środowych spotkań w Fortuna 1 Lidze:

 

Bruk-Bet Termalica – Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1)

 

Chrobry Głogów – Puszcza Niepołomice 2:3 (1:3)

 

GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn 2:1 (0:1)

 

GKS Katowice – Odra Opole 2:2 (2:0)

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała – ŁKS Łódź 0:3 (0:2)

 

Stal Mielec – Wigry Suwałki 0:0

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu GKS Katowice – Odra Opole.