Liga Mistrzów i Liga Europy w Polsat Sport...

Zarówno Ajax, jak i AEK prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów zapewniły sobie przez eliminacje. Holendrzy przeszli przez trzy fazy kwalifikacji, Grecy przez dwie. Dla zespołu z Aten był to pierwszy występ w LM od dwunastu lat, Ajax wraca po czterech sezonach. Erik Ten Hag nie mógł w środę skorzystać z dwóch obrońców, Joela Veltmana oraz Matthijsa de Ligta.W związku z tym na środku defensywy mecz zaczął nominalny pomocnik Frenkie de Jong.

Ajax od początku starał się długo utrzymywać przy piłce, na bokach starał się drużynę rozruszać Hakim Ziyech. W pierwszej połowie Holendrzy jednak niewiele zdziałali. Mieli optyczną przewagę, ale nie stworzyli żadnej  klarownej sytuacji. AEK bardzo dobrze się bronił przerywając ataki gospodarzy w okolicy swojego pola karnego. W pierwszych 45 minutach poziom nie zachwycił.

Druga połowa to zupełnie inny Ajax. Strzelanie zaczęło się już w 46. minucie, kiedy to Nicolas Tagliafico wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Holendrzy nie pozwalali rywalom na za wiele. Podwyższył Donny vam de Beek, a wynik ustalił, strzelając swojego drugiego gola, Tagliafico. Ajax zagrał dwie różne połowy, ale w drugiej nie dał szans rywalom, którzy ani razu nie zagrozili bramce gospodarzy.

Ajax Amsterdam - AEK Ateny 3:0 (0:0)

Bramki: Tagliafico 46, 90, van de Beek 77

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.

Ajax
AEK
3:0
Zapis relacji

Witamy i zapraszamy na relację ze środowych meczów pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów! Od 18.55 rozgrywane będą mecze: Ajax Amsterdam - AEK Ateny, Szachtar Donieck - Hoffenheim.

Składy Ajax - AEK:

Szachtar - Hoffenheim

Szachtar: Pyatov - Butko, Khocholava, Rakitsky, Ismaily - Stepanenko, Alan Patrick - Marlos, Taison, Bolbat - Moraes

HoffenheimŁ Baumann - Nordtveit, Vogt, Posh - Kaderabek, Grillitsch, Schulz - Bittencourt - Szalai, Joelinton, Kramaric

Już za chwilę pierwsze gwizdki na obu stadionach!

Ajax wedle przewidywań długo utrzymuje się przy piłce. Piłkarze z Holandii będą szukali luk w defensywie AEK. Pierwsze dośrodkowanie Ziyecha, ale za mocne.

Tymczasem GOOOOL dla Hoffenheim! Florian Grillitsch piękną podcinką wyprowadza "Wieśniaków" na prowadzenie.

Ziyech ładnie rozegrał rzut rożny, posłał piłkę przed pole karne, ale tam już nieudane uderzenie i zero zagrożenia.

Zobaczcie gola dla Hoffenheim

W końcu piłkarze z Grecji na dłużej zagościli pod polem karnym rywali. Będą mieli rzut wolny z bocznej cześci boiska.

Dobre dośrodkowanie i strzał Simoesa głową obok bramki. Dobra okazja AEK.

AEK na razie dobrze przeszkadza ekipie z Holandii. Ajax nie za bardzo potrafi przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę gości.

Strzał Ziyecha zza pola karnego, ale bardzo słaby i niecelny.

Szansa z rzutu wolnego dla Ajaksu. Dobre dośrodkowanie, ale Blind był na spalonym i od bramki goście.

Długo okupowali pole karne AEK rywale. Dośrodkowania Ziyecha oraz Schone niecelne, dobrze radzą sobie z nimi goście.

Szachtar - Hoffenheim 1:1

Kolejna bramka w drugim meczu. Szachtar za sprawą Ismaily'ego doprowadza do wyrównania.

Zdecydowanie ciekawszy mecz w Charkowie, tam już dwie bramki.

Ajax bije nieco główą w mur. Holendrzy tworzą akcje, ale żadnej klarownej jeszcze nie mieli. AEK bardzo dobrze rozbija ataki gospodarzy.

Gol dla Szachtara

Szachtar - Hoffenheim 1:2

I kolejna bramka w Charkowie! Hoffenheim drugi raz na prowadzeniu. Strzelcem Havard Nordtveit.

W Amsterdamie nie oglądamy najciekawszego meczu. Mało strzałów, mało dobrych akcji.

Koniec pierwszej połowy w Amsterdamie.

Wracamy po przerwie!

GOOOOOOOOOOOOOOL! Ajax błyskawicznie po przerwie wychodzi na prowadzenie. Neres dośrodkował w pole karne, a tam znalazł Tagliafico i w końcu mamy bramkę.

Piłkarze Ajaksu dostali chyba reprymendę w szatni, bo na drugą połowę wyszli bardzo zmotywowani.

Ajax absolutnie domunuje, w drugiej połowie piłkę w posiadaniu byli tylko przez chwilkę.

Mocny strzał Ziyecha zza pola karnego, ale chybił Marokańczyk.

Blind! Strzał obrońcy Ajaksu wybornił golkiper gości. Mogło być 2:0.

Tadic minimalnie minął się z piłką, gdyby ją złapał pewnie byłby gol. Był jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

AEK w drugiej połowie nie oddał ani jednego strzału, nawet nie zbliżył się do pola karnego Ajaksu.

Ajax strzelił gola, ale spalony van de Beeka.

De Jong dał się łatwo ograć, szła groźna kontra AEK, ale obrońca Ajaksu wrócił i sfaulował rywala. Rzut wolny dla Greków, ale bez większego zagrożenia dla Onany.

GOOOOOOOOL! Van de Beek wykończył dośrodkowanie Tadicia i mamy 2:0. Zasłużone prowadzenie Ajaksu.

Bramka też w Charkowie! Szachtar znowu doprowadza do wyrównania za sprawą pięknego uderzenia Maycona!

Ajax już spokojnie może rozgrywać piłkę. Zwycięstwo ma zapewnione, nie forsuje tempa.

GOOOOOOOOOOOL! Trzeci gola Ajaksu. Dośrodkowanie Tagliafico zamieniło się na strzał i jest gol.