Każdy mógł zagłosować na jednego z czternastu naszych reprezentantów.

Zdecydowanym liderem został Jakub Kochanowski. Doskonale pamiętamy jego świetne wejście w spotkaniu z Iranem. Przy stanie 20:22 środkowy pojawił się w polu serwisowym. Najpierw posłał asa, a następnie przy jego trudnych zagrywkach Polacy, nie tracąc punktów, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kochanowski dobrze pokazał się także w meczu z Bułgarami, wygranym przez naszą reprezentację 3:1.

Na drugim miejscu znalazł się Artur Szalpuk, który z dobrej strony pokazał się w pierwszych spotkaniach rozgrywanych przez Polaków w Warnie. Od początku mundialu pewnie stawia na niego trener Vital Heynen, a nasz młody reprezentant doskonale wykorzystuję powierzoną mu szansę.

Trzecie miejsce należy do Michała Kubiaka. Nasz kapitan niejednokrotnie ratował zespół z ciężkich opresji. W takich momentach nasi rozgrywający wiedzą, że mogą na niego liczyć. Przyjmujący znany jest również ze swojego wybuchowego charakteru, co dodatkowo nakręca go do lepszej gry.

Czwarte miejsce zostało przyznane Bartoszowi Kurkowi, który rozkręca się z meczu na mecz, dzięki czemu ma pewne miejsce w drużynie. W ostatnim spotkaniu zdecydowanie poniósł nasz zespół do zwycięstwa, zdobywając 21 punktów. Nasz atakujący idealnie trafił z formą na najważniejszy w tym sezonie turniej.

Użytkownicy wyróżnili także Fabiana Drzyzgę, któremu przypadło piąte miejsce. Nasz rozgrywający pewnie kreuję grą polskiego zespołu oraz częściej rozrzuca blok rywali, czym wprawia ich w zakłopotanie.


W drugiej fazie turnieju Polacy zmierzą się z Argentyną, Francją oraz Serbią. Który z zawodników skradnie serca na tym etapie turnieju? Przekonamy się niebawem.